chessgraz-2017-logoV pěkném prostředí rakouského Štýrského Hradce proběhl od 20. do 26. února solidně obsazený mezinárodní FIDE open.

V "A" turnaji nastoupil IM Nguyen Thai Dai Van a po výhrách v prvních dvou kolech to vypadalo na boj o další GM normu. Bohužel pak přišla série remíz a ani zlepšený závěr už na zisk normy nestačil. Van podal solidní výkon, ani jednu partii neprohrál, ale na zisk normy ještě musí počkat.

Jeho bratr Vinh měl původně nastoupit v "B" turnaji, ale silného áčka se nezalekl a sbíral zkušenosti mezi nejlepšími, kde nakonec vybojoval 2,5 bodu v devítikolovém turnaji a věříme, že nabyté zkušenosti prodá na mistrovství ČR v Koutech.

WFM Anna Vrtiaková (SVK) měla slabší start do turnaje a ten se projevil na celkovém výsledku. 3,5 bodu není pro Aničku výsledek špatný, ale určitě má na víc.

Pěkný turnaj v Grazu odehrál David Szotkowski, který v béčku uhrál 5 bodů a připisuje si na své Elo 132 bodů! Jeho výsledek mohl být dokonce ještě výraznější, nebýt proher v posledních dvou kolech. Ve stejné skupině si zahrál i Davidův otec a sponzor naší Interchess Jozef Szotkowski. Bojoval srdnatě, uhrál 3,5 bodu a zlepšil tak své Elo o 24 bodů.

Devítiletý Nguyen Thai Dang Vi, vybojoval v turnaji "C" rovněž pěkných 5 bodů a jedná se o velice slušný výsledek.

Web turnaje, konečné výsledky.