a tym ichssb tym ichssV sobotu 18. února ve Frýdku≈Místku proběhl krajský přebor družstev mladších žáků. Interchess se prezentovala dvěma družstvy našich nejmladších nadějí.

Družstvo Interchess A ve složení Zdeněk Tauš, David Juračák, Antonín Zemek, Vanesa Filipová, Vojtěch Veverka a Štěpán Morys bylo nasazeno jako deváté, jako patnácté nasazené bylo naše družstvo "B" v sestavě Adam Jurtík, Nikolas Očko, Marie Morysová, Ondřej Chromiák, Daniela Kožušníková a Jakub Záveský. Pro Ondru, Danielku a Kubu byl sobotní start vůbec prvním oficiálním turnajem v jejich začínající šachové kariéře.

Na turnaji startovalo celkem 16 družstev a hrálo se 7 kol tempem 15 min + 5 sekund na partii.

Průměrný věk našich hráčů byl neuvěřitelně nízký, přibližně 8 let a v prakticky stejné sestavě tak naše družstva mohou tuto soutěž hrát ještě další 4 roky!

Přesto se dětem turnaj vydařil, hráči projevili týmového ducha, příkladně bojovali a některé partie působily velice zralým dojmem. Pokud se něco nepovedlo, dá se to připočíst na vrub zbytečně rychlé hře, což je u takto mladých hráčů obecný, ale pochopitelný nešvar.

Náš tým Interchess A se nakonec umístil na parádním 5. místě. Nejvíce bodů, 5 ze 7 možných, družstvu přinesli David Juračák a Toník Zemek. Velmi pěkné 4 body uhrál na horké 1. šachovnici Zdenek Tauš, Vaneska Filipová, Vojta Veverka, Štěpán Morys přispěli ziskem kolem 50 % bodů.

Interchess B skončila podle svého nasazení do turnaje. Potěšitelné bylo především to, že žádný hráč nevyšel bodově naprázdno a všichni přispěli do bodové pokladničky týmu. Nejvíce se dařilo Nikolasi Očkovi se 3 body na 2. šachovnici.

Kapitánky družstev Táňa Bogatková a Klára Zemková děkuji všem účastníkům za velice slušnou prezentaci naší šachové školy.

Velké poděkování patří členům fanklubu Interchess za citelnou podporu.

Konečné výsledky.