000100020003Populární víkendový šachový festival Memoriál Tomáše Baštince se odehrál 10. a 11. února v Bezměrově.

Početná výprava hráčů Interchess zasáhla do bojů ve všech třech hraných turnajích – A FIDE, B FIDE i národního openu.

Ve FIDE turnaji A startovalo 6 hráčů Interchess. Nejlépe z nich se turnaj vydařil Klárce Zemkové . Celkové 10. místo a zlato v kategorii žen je velmi pěkným výsledkem. Slušného výsledku dosáhli i Dávid Slivka (Čadca) a David Szotkowski. Kluci si připsali i pěknou porci bodů na elo. Pro ostatní byl turnaj kvalitním tréninkem před blížícím se MČR mládeže 2017. Turnaj odhalil některé slabiny, na vyladění formy mají hráči ještě měsíc.

FIDE B turnaj si zahráli tři hráči Interchess. Dalibor Mikesch obsadil pěkné 12. místo, pro Lucku Fizerovou a Marka Fizera (oba BŠŠ) byl turnaj generálkou před mistrovstvím republiky. Lucka ziskem 3,5 bodu z 5 možných vybojovala stříbro v kategorii žen, osmiletý Marek uhrál v těžkém turnaji 2 body.

V národním  turnaji C nastoupili naši nejmladší. Výborný výsledek předvedl sedmiletý Zdeněk Tauš. Zdeněk získal 5 bodů ze 7 a celkové 6.místo. David Juračák, Toník Zemek, Adam Jurtík a Nikolas Očko předvedli na svůj věk pěkné šachy a rádi musíme konstatovat, že se ve hře stále zlepšují.

Osmiletá Vaneska Filipová obsadila 1. místo v kategorii žen !

Medailistům gratulujeme. Všem hráčům děkujeme za prezentaci Interchess.

Rodičům patří veliké poděkování za pomoc s dopravou.

Výsledkový servis, web pořadatele.