tht extraliga 1617 250x168Poslední lednový víkend proběhl ve znamení extraligových soubojů.

Labortech Ostrava našeho Vladimíra Tally získal výhru a remízu, když Vladimír v obou kolech remizoval a tým se tak dostal do horní poloviny tabulky na průběžné 5. místo.

Ještě o příčku výše figuruje ŠK Rapid Pardubice, za který nastupuje náš hráč Matyáš Marek. Tým se v dvoukole utkal s oběma družstvy z Lysé, zaznamenal 50% úspěšnost a půlbodem za jednu remízu pardubickým přispěl i Matyáš. Na třetí příčku tabulky ztrácí Východočeši jediný bod a boj o medaile bude ještě zajímavý.

Aby Nguyen Thai Dai Van svému týmu ŠK města Lysá nad Labem v extralize nechyběl, poslední kolo GM turnaje v Mariánských Lázních předehrál a v sobotu tak mohl nastoupit. Nebyl v záviděníhodné situaci, vždyť ve svých patnácti letech odehrál v lednu během 13 dní 15 partií, z toho jeho 9 soupeřů se pyšní titulem GM!

V sobotním kole nastoupil proti aktuálnímu mistru Ukrajiny GM Mykhaylovi Oleksiyenkovi (Elo 2638) na první šachovnici a přestože v této partii prohrál, družstvo těsně porazilo favorizovaný Jičín a udělalo velký krok v boji o záchranu. V neděli Van bez problému remizoval s hráčem z první světové padesátky GM Maximem Rodshteinem (Elo 2693).

Ze zmiňovaných 13 partií tak má Van pozitivní bilanci 8 bodů, což je bez pochyb velice pěkný výsledek.

tht Extraliga ČR