rapid ovaV sobotu 7. ledna se v ostravském KD Akord odehrál 3. turnaj letošního ročníku krajského přeboru mládeže v rapid šachu.

Do turnaje bylo původně přihlášeno 15 hráčů Interchess, ale potíže s dopravou způsobené mrazivým počasím a také epidemie respiračních onemocnění způsobily, že v Ostravě nastoupilo hráčů jedenáct a po třetím kole byl navíc ze zdravotních důvodů nucen odstoupit i jeden z favoritů své kategorie Zdeněk Tauš.

Štafetu našeho lídra tak po něm převzal sedmiletý Tonda Zemek a kategorii do 8 let suverénně vyhrál. Shodný počet 4,5 bodu uhráli ve stejné kategorii hrající David Juračák a Šimon Stejskal, pěkných 50% bodů uhráli Viktar Váca a Nikolas Očko.

V kategorii dívek do 10 let byla pořadateli jako druhá vyhlášená Vanesa Filipová, mezi čtrnáctiletými hochy stříbrný skončil Robert Demko. Až porážka v posledním kole stála ještě lepší umístění Dominika Očka, který se nakonec umístil na šestém místě, jedenáctý byl Dalibor Mikesch.

V kategorii H 18 nastoupil Radek Opěla a uhrál 50% bodů.

Svěřenci Vladimíra Tally sbírali medaile. V kategorii dívek do 18 let si zlato za první místo odvezla Ludmila Kopcová, stříbrný v H 12 byl Filip Neumann a v H 14 třetí místo vybojoval Ladislav Kopec.

Všem hráčům blahopřejeme za předvedený výkon, rodičům dětí patří naše velké poděkování za pomoc s dopravou v nelehkých klimatických podmínkách.

Výsledkový servis.