iI v závěru loňského roku probíhalo množství zajímavých šachových akcí s naší účastí. Přinášíme jejich stručný výčet.

tht Extraliga ČR

10. a 11. prosince se odehrálo 3. a 4. kolo šachové extraligy.

GM Vladimír Talla výhrou a remízou přispěl svému týmu Labortech Ostrava k výhře nad Tatranem Litovel a k remíze s Frýdkem-Místkem, IM Nguyen Thai Dai Van výhrou a remízou pomohl svému ŠK města Lysá nad Labem k remíze s ŠK DURAS BVK Královo Pole a k výhře družstva nad Lokomotivou Brno.

12. prosince si předehráli 9. kolo městští rivalové ŠK města Lysá nad Labem a Výstaviště Lysá nad Labem. Favorizované Výstaviště zvítězilo 6 : 2. Van, který v den utkání oslavil své 15. narozeniny, si nadělil pěkný dárek v podobě remízy s GM Konstantinem Landou (ELO 2612!). Dodatečně gratulujeme.

Matyáši Markovi se nedařilo a zaznamenal dvě porážky. Jeho ŠK Rapid Pardubice v sobotním kole podlehl favoritu soutěže 1. Novoborskému ŠK, v neděli vyhrál nad týmem Prestige Photo Unichess.

tht Extraliga ČR

Böblinger Open

Bratři Nguyenovi nastoupili už potřetí v řadě v Německu na turnaji Böblinger Open, který se hrál od 26. do 30. prosince. Van nastoupil ve skupině A, Vinh ve skupině B a Vi v "céčku".

Vanův výkon byl ovlivněn zdravotními problémy, po 7. kole reálně hrozilo jeho odstoupení z turnaje, nakonec ale turnaj se sebezapřením dohrál, poslední dvě kola dokonce vyhrál a v konkurenci 145 hráčů vybojoval 6 bodů z devíti a obsadil 16. místo. Vzhledem k Vanovým potížím není jeho umístění rozhodně zklamáním a za prokázanou morálku patří Vanovi naše gratulace.

Vinh v béčku uhrál 4,5 bodu a umístil se uprostřed tabulky, Vi v céčku skončil se 4 body na 30. pozici.

Web turnaje.

Slovenská Šachová Eco-C Extraliga 

V týmech hrajících slovenskou extraligu nastupuje mnoho hráčů, kteří jsou členy slovenské skupiny Interchess.

Mimo jiné ve 4. kole za ŠK Strelec Devínska Nová Ves nastoupil ve věku necelých 11 let a 11 měsíců Jakub Šošovička a tím vyrovnal rekord Vana, který ve slovenské extralize v roce 2013 poprvé nastoupil ve stejném věku.

Kubko se svého soupeře IM Attily Csonky nelekl a zpočátku jej černými dokonce přehrával a stal lépe. Ve střední hře se ale hra vyrovnala, zkušený soupeř potom získal výhodu a nakonec Kubko partii prohrál po více než pětihodinové bitvě.

Družstvo ŠK Strelec Devínska Nová Ves zápas s favoritem soutěže ŠK Dunajská Streda prohrálo 3 : 5.

Výsledkový servis extraligy.

Rilton Cup Stockholm

V Ciarion Hotelu ve švédském Stockholmu se od 27. prosince do 5. ledna hraje jeden z nejlépe obsazených open turnajů v Evropě, tradiční Rilton Cup.

V hlavním turnaji se jej jako 101. nasazená ze 105 hráčů účastní i členka Interchess  WFM Anna Vrtiaková.

Podrobné informace o průběhu turnaje na https://ksnba.interchess.sk/.

Web turnaje, výsledkový servis.

Přebor škol Ostrava

Na základní škole v Trojanovicích už druhým rokem organizuje naše šachová akademie Interchess šachový kroužek. V tomto školním roce se v kroužku schází 12 dětí.

Neobdrželi jsme pozvánku organizátora na přebor škol okresu Nový Jičín a jako kompenzaci jsme od šachového svazu našeho kraje dostali povolení účasti v přeboru škol města Ostrava, který se konal 15. 12. 2016.

Družstvo ZŠ Trojanovice pod vedením trenérky Interchess WFM Táňi Bogatkové nastoupilo v sestavě: 1. David Juračák, 2. Šimon Stejskal, 3. František Galia, 4. Jindřich Svoboda a náhradník Judita Juračáková.

V seriózní konkurenci 10 družstev se trojanovické družstvo neztratilo. Celý turnaj se pohybovalo v první polovině tabulky a nakonec vybojovalo pěkné 5. místo.

Všichni hráči přispěli bodovými zisky, nejlépe se však předvedl David Juračák, který na nejtěžší 1. šachovnici uhrál 9 bodů z 9 možných!

Všem členům týmu děkujeme za skvělou reprezentaci školy. Rodičům děkujeme za organizační pomoc.

Obrázky z turnaje v naší fotogalerii.

Talent Cup 2016

16. - 18. prosince 2016 se 13 hráčů Interchess zúčastnilo mezinárodního šachového turnaje v Malenovicích. Nejlépe se z našich starších hráčů, kteří startovali v "A" turnaji, prezentoval Dominik Očko. Se ziskem 5,5 bodu ze 7 možných se umístil na stupních vítězů a jako bronzový bodově dělil 2. - 3. místo.

V turnaji C určeném pro nejmladší děti se nejvíce se dařilo Toníkovi Zemkovi, který získal 5,5 bodu v 8 partiích.

Dá se konstatovat, že ve srovnání z loňským rokem se všichni naši nejmladší hráči zlepšili, což nejlépe dokumentuje jejich postavení v turnajovém pořadí.

Celkové výsledky. Obrázky z turnaje v naší fotogalerii.

Rybnik, Polsko

28. - 29. 12. 2016 se Zdeněk Tauš v polském Rybniku zúčastnil šachového turnaje pro děti do 8 let. Startovalo 39 šachistů a hrálo se 7 kol tempem 2 x 60 minut na partii.

Zdeněk vyhrál 5 partií, jednou prohrál a jednou remizoval. Právě remíza v posledním kole jej stála umístění na bedně. Zdeněk skončil na čtvrtém místě, když bodově děli 3. - 4. příčku. I přesto jde o výborný výsledek, ke kterému Zdeňkovi blahopřejeme!

Výsledky.