sergej na webKoncem listopadu se v Mariánských Lázních odehrálo již 26. Mistrovství světa seniorů v kategoriích nad 50 a 65 let. Potvrdil se předpoklad, že vzhledem k atraktivitě zvoleného místa konání šampionátu, bude účast na něm velice reprezentativní. Vždyť na mistrovství nakonec startovalo téměř 500 účastníků z 54 zemí celého světa a 262 z nich se může pyšnit některým z titulů šachového mistra.

V kategorii hráčů nad 50 let hrálo 162 šachistů a v mohli jsme v ní sledovat i působení člena Interchess, trenéra a mezinárodního mistra Sergeje Berezjuka. Sergej zaznamenal za poslední rok úspěšné starty na mezinárodních turnajích v Senici a v Kaunasu, kde získal první místa a kde, stejně jako za celou sezónu ve svých startech v slovenské extralize, nepoznal hořkost porážky. Sergej si v uplynulé sezóně uhrál i normu GM a proto se dalo očekávat, že bude patřit k černým koňům mistrovství.

Slabší start na šampionátu, když Sergej z prvních třech kol získal 1,5 bodu, byl zapomenut šňůrou 4 vítězství v řadě a začaly se naplňovat optimistické scénáře. Konec turnaje ale Sergeje nezastihl v nejlepší pohodě, z posledních 3 kol získal opět „jen“ 1,5 bodu a to stačilo na konečné 19. místo, které určitě není špatným výsledkem.

Věříme, že herní zkušenosti získané na šampionátu Sergej zúročí nejen v dalších mistrovských soutěžích, ale že budou přínosem i do jeho další trenérské praxe.

Ozdobou turnaje byl start mistryně světa z let 1962 – 1978 GM Nony Gaprindashvili (GEO), která svou kategorii vyhrála, i perfektní výsledek GM Vlastimila Jansy, bez porážky a s 8,5 body druhého v kategorii 65+.

Konečná tabulka, rekordní účast, web turnaje.ms kraj logo