Během víkendu 19. - 20.11.2016 proběhl v polském městě Wodzislaw Slaski mezinárodní šachový turnaj. Mezinárodní šachová škola Interchess měla na turnaji zastoupení v počtu 8 hráčů pod vedením Táňi Bogatkové a Vladimíra Tally.

 
V kategorii A (2007 a mladší) hráli Toník Zemek, Viktor Vaca, David Juračák, Adam Jurtík, Vanesa Filipová a Kubiczek Petr (Vokd Poruba). Nejlépe se povedl turnaj Davidu Juračákovi, který dělil krásné 3. - 5. místo po skvělém závěru, ve kterém David získal 4 body ze 4. Mezi 10 nejlepšími hráči se umístil i Toník Zemek, který obsadil 9. místo. Dobrý výkon podala i Vanesa Filipová. Všichni 3 výše jmenovaní  hráči splnili normu pro 3. výkonnostní třídu, která jim byla udělena. Viktor Vaca uhrál 3 body. Viktorovi bohužel nevyšel závěr turnaje, získal však mnoho cenných zkušeností. Petr Kubiczek získal pěkné 2 body. Adamu Jurtíkovi blahopřejeme k zisku 1. bodu v jeho 1. mezinárodním turnaji.
 
V kategorii B (2006 - 2002) nastoupili Robert Demko, David Slivka (Čadca, Slovensko) a Kubiczek Michal (Vokd Poruba). Robert potvrdil svou dobrou formu z Mistrovství Moravy a Slezska a umístil se na 2. místě. David Slivka skončil na 3. místě.
 
V kategorii C (2001 a starší) si zahrála Klára Zemková. Klára podala výborný výkon, remízovala pouze dvakrát, ostatní své partie vyhrála. Klára si odvezla dokonce 2 poháry - 1. za celkové vítězství v turnaji a 2. za nejlepší ženu!
 
Kompletni výsledky:
 
Organizátorům patří naše velké poděkování za dobře organizovaný turnaj a vytvoření příjemné přátelské atmosféry. Rodičům děkujeme za technickou pomoc.