kouty2016 mmsLetošní Mistrovství Moravy a Slezska proběhlo v Koutech nad Desnou ve dnech 25. – 30. října. Turnaj je hrán nejen o tituly moravskoslezských šampiónů, ale zároveň je kvalifikací na MČR.

Hráči Interchess byli v letošním ročníku nuceni vyrovnat se s neúčastí našich trenérů Sergeje Berezjuka a Vladimíra Tally, kteří působili na souběžně hraném mistrovství světa v Gruzii a s přípravou hráčů tak pomáhali pouze prostřednictvím komunikační techniky.

V kategorii nejmladších hráčů do 10 let jsme v tomto roce neměli postupové ambice. Cílem našich hráčů bylo navyknout si na dlouhé partie, po každé partii udělat rozbor a neplakat po porážce. Výsledkově se nejlépe turnaj vydařil sedmiletému Zdenkovi Taušovi, kterého mohutný finiš vynesl na pěkné 11. místo se ziskem 6 bodů z 9. 4 body získala Vaneska Filipová, po 3 bodech shodně David Juračák a Nikolas Očko.

V kategorii H12 postupové ambice potvrdil Nguyen Thai Dai Vinh, který ziskem 7 bodů dokonce vybojoval stříbrnou medaili!

V kategorii H14 zastupovalo Interchess 6 hráčů. Hned od prvních kol se naši kluci usadili na předních místech tabulky, kde vydrželi až do konce turnaje. Robert Demko bodově dělil 1. – 2. místo a bral stříbrnou medaili, Dominik Očko získal bronz, na MČR si v březnu zahraje i šestý David Szotkowski. Daliboru Mikeschovi k postupu chyběla výhra v posledním kole.

Se získaným bodem z pro něj tak těžkého turnaje nakonec domů odjížděl i Honza Micza.

Týna Marková si zahrála kvalitní tréninkový turnaj. Dívky mají zajištěn na MČR přímý postup a tak mohly hrát bez velkých nervů.

V kategorii H12 si postup si vybojoval svěřenec V. Tally Filip Neumann (Slavia Orlová).

V Openu podal pěkný výkon Rosťa Berezjuk, který si připsal na Elo 65 bodů.

Za spolupráci děkujeme trenérům FM Pavlu Zabystrzanovi a FM Lukáši Vlasákovi a blahopřejeme jim k postupu jejich svěřenců na MČR 2017.

Poděkování patří i rodičům dětí za pomoc a vytvoření vlídné atmosféry.

Všem našim hráčům děkujeme za podaný výkon a postupujícím blahopřejeme.

Konečné výsledky.ms kraj logo