marek 2015Šestnáctiletý člen naší šachové školy Matyáš Marek nastoupí v nadcházející sezóně v extraligovém týmu Pardubic. Protože technicky nelze jeho start v naší nejvyšší soutěži zabezpečit jinak, dohodla se Interchess se šachovým klubem z východních Čech na Matyášově přestupu.

Ten zůstává členem Interchess a bude i nadále využívat trenérsko-metodické zázemí a servis naší šachové školy a součástí dohody o přestupu je i Matyho návrat do našeho klubu v případě, že se Pardubice v extralize neudrží nebo se Matyáš v extraligovém klubu neuplatní.

Filozofií Interchess není investování lidského potenciálu, finančních prostředků a času do organizace a účasti Interchess v různých ligových soutěžích. Prioritou je rychlý, kvalitní a stabilní výkonnostní růst. Naši hráči si pak mohou, v případě zájmu, vybírat oddíly, družstva i země, za které chtějí nastoupit. Interchess jim v tom nejen nebude bránit, ale pokud je takový postup ku prospěchu šachového růstu hráče, plně jej podpoří, zcela v duchu motta FIDE: "Jsme jedna rodina". Matyáš tak bude mít možnost zahrát si po boku šachových hvězd, jakými jsou GM Movsesian Sergei (Arménie), GM Fier Alexsandr (Brazílie), GM Balogh Csaba (Maďarsko), GM Kempinsky Robert (Polsko) a další

Matyáši v jeho novém působišti přejeme mnoho zdaru a věříme, že jeho mise bude stejně úspěšná, jako loňské extraligové účinkování Nguyen Thai Dai Vana v Lysé nad Labem.