chessy2016-2Šestnáctiletý talent českého šachu Matyáš Marek vycestoval v doprovodu trenéra Sergeje Berezjuka do ruského Khanty-Mansyjsku, dějiště letošního Mistrovství světa mládeže, které proběhne v termínu 20. září - 4. října.

Matyáš, který bude startovat v kategorii do 18 let má před sebou těžký úkol, vylepšit loňské 4. - 6. místo z Řecka. Věříme, že se mu cíl podaří naplnit i přes výsledkovou stagnaci z poslední doby, potenciál k tomu určitě má.

Na šampionátu se představí i Ludmila Kopcová a Teodor Holtman, svěřenci našeho trenéra Vladimíra Tally, za slovenskou skupinu Interchess bude startovat současný mistr Slovenska do 16 let Igor Lintner, který bude mít jakožto nováček na soutěži takového významu hodně těžkou pozici.

Reprezentačním trenérem reprezentace SR bude náš externí spolupracovník Peter Paleček.

Dějiště šampionátu Khanty-Mansyjsk, dobře známý účastníkům světového poháru v biatlonu, bývá často označován za hlavní město světového šachu. Konala se zde v minulosti šachová olympiáda, světové šachové poháry a poslední kongres FIDE rozhodl, že se zde bude konat olympiáda i v roce 2020. Město prostě šachem žije a dá se očekávat, že tomu bude odpovídat i atmosféra mistrovství.

Našim reprezentantům přejeme příjemný pobyt a hodně šachových úspěchů.

Web pořadatele, nasazení a výsledky, on-line.

Mezinárodní šachová škola Interchess děkuje za podporu Moravskoslezskému kraji a městu Frenštát pod Radhoštěm.

frentt pod radhotm coa cz.svg

ms kraj logo