mosty vezŠachový oddíl TJ Sokol Mosty uspořádal dva zdařilé turnaje. Pro školní děti z České republiky, Polska a Slovenska to byl ve středu 8. června 12. ročník turnaje Mostecká věžička, kde vavříny sbírali i hráči naší Interchess. Kompletně naše šachová škola obsadila stupně vítězů v kategorii 6. a 7. tříd, když zlato si odvezl David Szotkowski, 2. místo Dominik Očko a 3. byl Dávid Slivka (Čadca). Vítězem kategorie 8. a 9. tříd se stal další hráč Interchess Jakub Ochmyt.

V sobotu 11. června potom v Mostech proběhl patnáctý ročník turnaje Mostecká věž, který byl zároveň závěrečným podnikem letošního ročníku GRAND PRIX ČR v rapid šachu.

V turnaji startovalo 105 šachistů z České republiky, Polska a Slovenska a mezi nimi byli samozřejmě i hráči naší šachové školy: Sergej Berezjuk, Dominik Očko, David Szotkowski, Kristýna Marková, Vendula Bohanesová, Dávid Slivka (Čadca) a Miroslav Marek.

Nejvíce cen z našich hráčů posbíral Dávid Slivka, který uhrál 5 bodů z devíti a odvezl si za ně vítězství v kategorii do 15 let, cenu za nejlepšího hráče s Elo do 1600 a 5. místo do 20 let. Pěkného výsledku dosáhl i Dominik Očko, bronzový mezi patnáctiletými.

Naše poděkování patří pořadatelům povedeného turnaje s pěkným cenovým fondem.

Celkové výsledky, web pořadatele, fotky z turnaje.