0001V sobotu 4. června proběhl ve frýdeckomísteckém Národním domě turnaj pro nejmenší děti se zájmem o královskou hru. Zúčastnilo se jej 24 kluků a holek ze škol a školek z Frýdku – Místku, Trojanovic, Frýdlantu, Nošovic, Bašky, Návsí a Janovic.

Děti sehrály každé celkem 5 partii a při hře na ně byl radostný pohled. Na hráčích byla vidět soustředěnost, serióznost, chuť a zaujetí pro hru a nechyběly ani zajímavé šachové okamžiky. Diváci si tak mohli vychutnat plnohodnotnou atmosféru šachových turnajů, přestože pro mnohé hráče se jednalo o vůbec první turnaj v životě.

Všichni účastníci byli nakonec za předvedenou hru odměněni a domů si odnesli památku na povedený šachovy turnaj ve formě medailí, účastnických listů nebo věcných cen.

Přestože body nebyly na tomto turnaji tím nejdůležitějším, hrálo se o ně a tak byly vyhlášeny výsledky ve třech kategoriích: Kategorie Mateřské školky, kategorie Základní školy a.kategorie hráčů Mezinárodní šachové školy Interchess.

V kategorii těch nejmenších dětí ze školek se na 1. místě umístil Davídek Smolík, druhá skončila Danielka Kožušníková a třetí Barborka Šenkeříková.

V kategorii základních škol získal zlato Václav Stráník, stříbro Adam Jurtík a bronz Daniel Doležil.

Kategorii Interchess vyhrál David Juračák před Vanesou Filipovou a Viktorem Vácou.

Všem dětem děkujeme za povedeny turnaj a gratulujeme za předvedené výkony a věříme, že je šachy budou bavit i nadále a my se s nimi budeme nad šachovnicemi vídat i do budoucna.

Celkové výsledky.

Fotogalerie.