sk slavia orlovV termínu 21. - 29. května 2016 proběhl v Orlové již 13. ročních tradičního šachového festivalu (velmistrovský uzavřený turnaj, open, rapid, turnaj v bleskovém šachu) a jako každý rok se jej zúčastnila skupina hráčů z Interchess.

V uzavřeném velmistrovském turnaji hráli Matyáš Marek a Vladimír Talla. Matyášovi se turnaj příliš nevydařil a ziskem 3,5 bodu z 9 partií skončil v desítičlenném startovním poli na osmém místě. Vladimír Talla získal 5 bodů a skončil na čtvrtém místě. Výborný výsledek dosáhl a normu mezinárodního mistra ziskem 5,5 bodu splnil Jakub Szotkowski, starší bratr našeho Davida Szotkowského.

Výsledky GM turnaje.

V Open turnaji nastoupilo 6 svěřenců Interchess.

Nejlepšího výsledku dosáhl s 5,5 body z 9 partií Ondřej Havelka. Ondra prohrál v prvním kole s outsiderem a pak to celý turnaj doháněl, což se mu nakonec povedlo. Na své cestě porazil i mistra FIDE Václava Pacla nebo Víta Kostku, který skončil celkově třetí.

Výborného výsledku dosáhl David Szotkowski, který také začal turnaj prohrou, pak ale zabojoval a získal rovněž 5,5 bodu a připsal si přes 100 bodů na FIDE Elo. David na sebe v posledních kolech strhával pozornost především díky výborné přípravě v zahájení, se kterou měli jeho soupeři velké problémy.

5 bodů a zisk 60 bodů na FIDE Elo si připsal Filip Neumann, kterému se podařilo po boji remizovat se zkušeným polským mezinárodním mistrem Mirkem Jaworskim.

4,5 bodu z 8 partií získal Robert Demko. Na svém ratingu trochu ztrácí, protože porážel hráče bez FIDE Ela a prohrával s elisty. Robert měl ještě velké rezervy.

Dominik Očko ukázal střídavou formu a získal 4 body. Na FIDE Elo ale ztrácí.

Týna Marková získala 3,5 bodu z 8 partií a obsadila v krajském přeboru žen 2. místo.

Výsledky openu.

Rapidu ani bleskového turnaje se svěřenci Interchess nezúčastnili.

Organizátorům patří naše poděkování za uspořádání vydařeného šachového festivalu v pěkném prostředí.

Děkujeme  i obci Tichá za podporu Matyáše Marka.ticha znak