i·         V proběhlém ročníku THT Extraligy měla Interchess své zastoupení ve dvou svých členech. Nguyen Thai Dai Van přispěl svým ziskem 8 bodů z deseti odehraných partií výraznou měrou k tomu, že nováček soutěže, tým ŠK města Lysá nad Labem B, splnil svůj cíl a zachoval si extraligovou příslušnost. K Vanovým nejvýraznějším výsledkům v lize patří určitě remíza černými s GM Vlastimilem Babulou, dlouholetým reprezentantem ČR a v posledním kole hlavně výhra nad GM Markem Vokáčem, kterou Van vybojoval pro tým přes to, že svůj osobní cíl – zisk normy GM – měl splněn už s předstihem. Soutěž Van odehrál s výkonem Elo 2681 bodů, což je jeden z nejlepších výsledků celé extralgy a jeho hodnotu umocňuje fakt, že Vanovi je teprve 14 let!

·         Dalším účastníkem THT Extraligy byl v uplynulé sezóně náš trenér GM Vladimír Talla, který nastupoval v barvách družstva Labortech Ostrava. Svým ziskem šesti bodů patřil k nejužitečnějším hráčům týmu a je škoda, že nemohl nastoupit v posledním kole proti BŠŠ v přímém souboji o bronzové medaile. Konečné páté místo Labortechu je přesto velice slušný výsledek.

·         Anna Styazhkina (RUS) poté, co se koncem března stala s přehledem přebornicí Petrohradu v kategorii žen, získala na Mistrovství Ruska dívek do 21 let cennou bronzovou medaili, když od stříbrné ji dělilo jen horší pomocné hodnocení. Anička si tak připisuje další dva kvalitní výsledky ve velice silné konkurenci.

·         WGM Kateřina Němcová, současná reprezentantka USA, kterou dlouhá léta šachově vedl náš trenér Sergej Berezjuk, získala na letošním Mistrovství USA pěkné čtvrté místo a s ním i zajímavou finanční odměnu a pravděpodobnou nominaci do reprezentačního týmu USA na podzimní olympiádu v Baku. Katce gratulujeme.

·         16. dubna se ve Frýdku-Místku hrálo o Frymíkův pohár, ze kterého má naše šachová škola dvě medaile. V kategorii dětí narozených v roce 2009 získal zlato Zdeněk Tauš a bronz si odnesl Viktor Váca. Medailistům gratulujeme. Mezi startujícími byli i Antonín Zemek, David Juračák, Vanesa Filipová a Petr Pszcolka.

·         Dva naši hráči bojující o zisk nejvyššího šachového titulu Mezinárodního velmistra budou koncem května bojovat o normy i o zlepšení Elo ratingu. Matyáš Marek nastoupí na uzavřeném turnaji GM Orlová 2016, který se hraje 21. - 29. května, Nguyen Thai Dai Van se zúčastní od 27. května do 5. června silně obsazeného turnaje Zalakaros Chess Festival v Maďarsku.