0067V kongresovém centru hotelu Holiday Village Tatralandia v Liptovském Mikuláši proběhlo od 16. do 23. dubna Mistrovství SR chlapců a děvčat U08 až U20.

Za přítomnosti trenérů Interchess Vladimíra Tally, Sergeje Berezjuka, Miroslava Roháčka, Petra Palečka, Rudolfa Diviaka, Rastislava Diviaka, Tomáše Chabady a dalších získali naši borci zlato v deseti kategoriích ze čtrnácti vyhlášených a stejné bylo množství získaného zlata i v kategoriích dívčích. První místa obsadili Earle Dominic James v kategorii do 8 let, Miroslav Krupa do 10, Jakub Šošovička do 12, Filip Haring do 14 a Igor Lintner do 16 let, mezi dívkami Magdalena Filipiak do 8, Adriana Vozárová do 12, Anna Vrtiaková do 16 a 20 a Emma Poliaková do 18 let.

Druhá místa posbírali Marek Karas do 18 i 20 let, Viktor Haring do 16, Samir Sahidi do 14, Vladimír Bochnička do 12, Sebastián Lukáš Kostolanský do 10 a Emma Poliaková do 20 let, bronzové medaile brali Michaela Trojková do 16, Dominika Ferková do 14 a Karin Novomeská do 8 let. Více než polovinu rozdělených medailí si tak z Mistrovství SR odváží členové slovenské skupiny Interchess a pro naši šachovou školu je to ta nejlepší reklama.

Z hráčů, které na turnaj připravoval Sergej Berezjuk, získali zlato v kategoriích do 10 let Miroslav Krupa, do 12 let Jakub Šošovička, do 16 let Igor Lintner a v dívčích kategoriích do 16, 18 i 20 let dominovala Anička Vrtiaková. Tito čtyři hráči posbírali dohromady 6 prvních míst a 5 medailí (podle propozic bylo v dívčích kategoriích možné vyhrát maximálně 2 medaile a proto si v osmnáctkách zlato odvezla svěřenkyně Petra Palečka Emma Poliaková) a z celkem 36 partií prohráli jedinou. Největším překvapením bylo vítězství Igora Lintnera, protože v posledních letech v jeho kategorii dominovali FM Viktor Gažík a FM Jerguš Pecháč, kteří mají úspěchy i ze světových a Evropských mistrovství.

Všem členům Interchess zúčastněným na turnaji děkujeme za vzornou reprezentaci naší šachové školy a medailistům samozřejmě gratulujeme.

Celkové výsledky šampionátu, fotogalerie.

Další komentář k šampionátu si můžete přečíst na stránkách Klubu šachových nádejí - Interchess.sk, přinášíme i vyjádření některých trenérů naší slovenské skupiny - Petra Palečka, Rastislava Diviaka a Tomáše Chabady. Zajímavý pohled na projekt MŠŠ Interchess zaznamenal Rudolf Diviak.

Ohlasy na šampionát najdeme i v slovenském tisku: Slovensko má šachového, kráľa aj na Mauríciu, reportáž RTVS 2.