iO víkendu 23. – 24. dubna 2016 skončily dlouhodobé soutěže družstev mládeže – extraliga mládeže i 1. liga mládeže skupina východ. V obou soutěžích měla naše šachová škola výrazné zastoupení.

Třetí místo v konečné tabulce obsadilo v extralize družstvo ŠK Staré Město. Jeho třetí šachovnici hájil náš hráč Tomáš Filip, který pro tým získal 3 body ze 4 partií.

Na čtvrtém místě skončila Slavia Orlová A, kde na druhé šachovnici bojoval Ondřej Havelka. Ondra získal 6 bodů z 10 partií a notnou měrou přispěl k výbornému výsledku celého družstva.

Konečné výsledky – základní skupina, finálová skupina.

V 1. lize mládeže - skupina východ jsme měli své vlastní družstvo. Po nevydařeném začátku, kdy jsme kvůli termínové kolizi museli hrát v oslabené sestavě a po prvních třech kolech jsme byli dokonce poslední, náš tým v dalších fázích zabral a dokázal nakonec vybojovat čtvrté místo, když o bronz přišel jen díky horšímu pomocnému hodnocení a kdyby se do vítězného konce podařilo dotáhnou dobře rozehraný zápas s ŠK Kuřim "A", Interchess by skončila dokonce druhá.

Nejlepších výsledku dosáhli Dominik Očko, který získal 7,5 bodu z 11 partií, Týna Marková, která získala 7 bodů z 9 partií a Radek Opěla, který vyhrál všechny 4 partie, ke kterým nastoupil.

Konečné výsledky.

Děkujeme všem hráčům za výbornou reprezentaci Mezinárodní šachové školy Interchess. Věříme, že i v dalším ročníku budou naši hráči hrát významnou roli jak v extralize, tak i v 1. lize mládeže.

Nevýhodou mládežnických lig je, že hráči musí odehrát hodně zápasů nebo jednotlivých partií s výkonnostně slabšími soupeři, což přináší velké časové ztráty kvůli cestovaní a ligy často termínově kolidují s mnoha kvalitními turnaji. Proto v těchto soutěžích vůbec nenastupují naši nejlepší hráči Matyáš Marek a Van Nguyen i přes to, že měli zajímavé nabídky.

S nabídkami ostatně neměli problémy ani další naši hráči a tak mohli hrát v extralize již zmiňovaní Tomáš Filip a Ondra Havelka a v Orlové registrovaní a trenérsky vedení našimi trenéry Filip Neumann a Jakub Ochmyt, kteří úspěšně hráli za Orlovou A i B, Ladislav a Ludmila Kopcovi, kteří hrají za Ostravu nebo Anička a Zdeněk Lhotští, kteří byli na soupiskách vítěze extraligy PROMATu OAZA Praha "A" i prvoligového týmu OAZA "B", za které pravidelně a úspěšně nastupovali.