kula2havelkaDominik Kula a Ondra Havelka měli v právě ukončeném ročníku krajského přeboru nemalou zásluhu na postupu týmu do druhé ligy. Naši hráči, kteří v Dobré hostovali, byli oporami družstva. Dominik si poradil s tlakem na první šachovnici, na které uhrál 6 bodů v deseti kolech, tahoun týmu Ondra posbíral dokonce 9 bodů z 11 a připsal si na Elo rating pěkných 130 bodů.

O úspěšnosti mise hráčů Interchess svědčí skutečnost, že vedení Sokola Dobrá projevilo zájem o pokračování spolupráce oddílu s naší šachovou školou i v druholigové sezóně.

Interchess je obecně otevřená spolupráci s dalšími oddíly jak v ČR, tak i v zahraničí a starty našich hráčů v dresech jiných týmů jsou běžnou praxí, stejně jako trenérské vedení hráčů cizích oddílů našimi trenéry ať už osobně nebo pomocí moderních komunikačních technologií, případně při organizaci soustředění atp.

Sokol Dobrá je jen jedním z týmu, se kterým spolupracujeme k plné spokojenosti obou stran a tak dalšímu rozvoji spolupráce nestojí nic v cestě.