szExtraligový ročník 2015/2016 je na Slovensku minulostí.

V závěrečném trojkole nastupoval tým ŠK Caissa Čadca v sestavě složené výlučně z hráčů Interchess a těm se téměř podařil malý sportovní zázrak v podobě záchrany ligové příslušnosti.

V pátek Čadčané porazili v poměru 5:3 silný tým Dunajova se čtyřmi GM hráči v sestavě v čele s polským reprezentantem Kamilem Mitonem (Elo 2625), kterého pěkným přímým útokem na krále porazil IM Tadeáš Kriebel. Ten podal nadstandardní výkon i v sobotu, kdy černými porazil GM Gábora Pappa (2593). Čadca proti favoritovi z Bratislavy, který bojoval o druhé místo, celý zápas vedla, ale závěr se jí příliš nevydařil a se Slovanem nakonec remizovala 4:4. O setrvání Čadce v nejvyšší soutěži tak rozhodovalo poslední kolo. S Modrou ale tým z Kysúc prohrál 3:5 a minimálně na rok se s ligou loučí.

Průběh posledních tří kol napověděl, že pokud by Čadca v této sestavě nastupovala pravidelně, pravděpodobně by sestupové starosti neměla. Na výsledcích týmu se ale projevila častá oslabení.

V posledních třech kolech bojoval o normu GM Sergej Berezjuk, který pro její zisk potřeboval uhrát 2,5 bodu, což splnil konečným výsledkem 7 bodů z 9 bez prohry a s Elo performance 2628. Zajímavostí je, že všechny 4 partie hrané bílými Sergej remizoval a všech 5 partií černými vyhrál. Je to další pěkný výkon hráče Interchess a pobídka pro mladé hráče. Sergejovi gratulujeme!

ŠK Strelec DNV v konečné tabulce obsadil 9. místo.

Přes sestup Čadce se s hráči Interchess ve slovenské extralize budeme setkávat i v příštím ročníku. Členové Interchess nastupují v barvách různých oddílů a mnoho jich bude nastupovat i v týmu ŠK Osuské, který do extraligy letos postupuje.

Konečné výsledky. Obrázky ze závěrečných kol v naší fotogalerii.