mkssPoslední, pátý turnaj letošního ročníku KP v rapidu, který se odehrál v sobotu 9. dubna v Dolním Benešově se hráčům Interchess náramně vydařil.

V kategorii chlapců do 10 let za naši šachovou školu nastoupili 4 hráči: Zdeněk Tauš, Viktor Váca, Toník Zemek a David Juračák. Velice dobře zahrál Zdeněk, který ziskem 6 bodů ze 7 obsadil v konkurenci o několik let starších soupeřů celkové 2. místo. V kategorii do 8 let byl suverénně první. Druhým v kategorii H8 skončil Viktor Váca, Toník Zemek získal pěkné 4 body. David Juračák dokázal v posledních dvou kolech vyhrát a nakonec si odvezl cenné 3 body.

V kategorii H14 si pochvalu zasloužili téměř všichni. Druhý (až na druhé pomocné hodnoceni) David Szotkowski, třetí Robert Demko, pátý (rovněž na horší pomocné hodnocení) Dominik Očko, sedmý Ondřej Soukup. Pěkné šachy předvedl i Dalibor Mikesch. Vítězem turnaje se stal svěřenec GM Vladimíra Tally Ladislav Kopec (TJ Ostrava).

V kategorii H18 zvítězil Ondra Havelka. Jakub Ochmyt (Slavia Orlová) byl desátý.
V kategorii D18 vybojovala zlato Ludmila Kopcová (TJ Ostrava), svěřenkyně GM Vladimíra Tally.
Na závěr turnaje proběhlo i vyhlášení celkového pořadí krajského přeboru ročníku 2015/2016:

V kategorii HD8 získala Interchess dvě zlaté medaile. Odnesli si je Zdeněk Tauš a Vaneska Filipová, která skončila na třetím místě i v kategorii D10.
V kategorii H14 bral bronz za třetí místo Robert Demko, mezi osmnáctiletými chlapci se jako druhý v konečném pořadí umístil Ondra Havelka, mezi stejně starými dívkami je Ludmila Kopcová dokonce první.
Našim hráčům, kteří si svým umístěním vybojovali postup na MČR 2016 v rapid šachu gratulujeme a budeme jim fandit a věřit v dobré výkony i výsledky i na celorepublikové úrovni. Úplně všem účastníkům dnešního turnaje děkujeme za reprezentaci Interchess, rodičům pak děkujeme za pomoc s organizačním zajištěním.

Naše poděkování patří i organizátorům turnaje.

Kompletní výsledky turnaje v Dolním Benešově, fotogalerie.