0000Letošní ročník Turnaje šachových nadějí, který proběhl ve frýdeckomísteckém Národním domě od 24. do 28. dubna, byl pro Interchess úspěšný.

Velkého milníku ve své šachové kariéře dosáhl vítěz mládežnických kategorií TŠN z let 2008, 2009, 2012, 2014 a stříbrný z let 2010 a 2011, mistr FIDE Matyáš Marek, který ve velmistrovském turnaji Chess Masters & Chess Ladies GM a WGM hrál nekompromisní šachy a získal třetí a poslední normu mezinárodního mistra. Matyáš tím splnil všechny podmínky pro udělení titulu a nejbližší kongres FIDE by mu jej měl společně s Vanem Thai Dai Nguenem udělit. Zároveň se Maty zapsal do českých historických tabulek, protože si titul IM vybojoval ve věku 16 let, 5 měsíců a 6 dní a stal se tak osmým nejmladším českým šachistou, který tento titul získal. Teď Matyáše čeká další výzva a to útok na titul mezinárodního velmistra.

V ženském  turnaji normu WIM splnila dlouholetá svěřenkyně Sergeje Berezjuka WFM Magdalena Miturová.

28. března tak padly celkem 3 normy mezinárodního mistra (o třetím Vanovi Thai Dai Nguenovi píšeme i v článku o Karlsruhe), což je pro český šachový sport velký úspěch, na kterém má Interchess nemalý podíl.

V samotném TŠN Interchess dominovala v kategorii do 7 let, která byla vyhlašována jako podkategorie mezi hráči do 9 let. Vítězem se stal Zdeněk Tauš, který získal 4,5 bodu a byl rovnocenným soupeřem medailistů Mistrovství ČR do 8 let z loňského roku. Druhé místo ziskem 3 bodů obsadil Viktor Váca. Oba jsou naším příslibem do budoucnosti.

V kategorii do 12 let pouze vinou horšího pomocného hodnocení obsadil druhou příčku ziskem 6,5 bodu Filip Neumann (Slavia Orlová), dlouhodobě vedený našim trenérem GM Vladimírem Tallou. Podobně jako na MČR mládeže 2016 Filip jasně porazil hlavního favorita, prvního nasazeného Tobiáše Krejčoka, a na titul mu chybělo opravdu jenom trochu toho štěstíčka…

Pěkný turnaj odehrál Ondřej Soukup, který si své FIDE Elo zlepšil o 75 bodů, ale i ostatní hráči bojovali srdnatě a v průměru si solidně vylepšili své mezinárodní ratingy.

Pravdou je, že mnoho našich šachistů se turnaje z různých důvodů nezúčastnilo.

Výsledky všech kategorií, openu i uzavřených turnajů.

Fotogalerie.

Všem hráčům děkujeme za vzornou reprezentaci Mezinárodní šachové školy Interchess.