0001

Mistrovství ČR mládeže, juniorů a dorostenců 2016 proběhne tradičně v Koutech nad Desnou v termínu 4. - 12. března 2016.

Mistrovství ČR juniorů a dorostenců začíná 1. kolem již v pátek. V jedenáctikolovém turnaji bude reprezentovat Interchess mistr FIDE Matyáš Marek a bude jedním z favoritů turnaje.

V sobotu 5. března startuje i MČR mládeže a doprovodné turnaje, ve kterých nastoupí mnoho reprezentantů Interchess z Čech, Moravy, Slezska a Slovenska.

V mistrovských soutěžích bude barvy Interchess hájit Ondra Havelka v kategorii H 16, ve čtrnáctkách Dominik Očko, ve stejné věkové kategorii dívek bude bojovat Týnka Marková, dvanáctky bude hrát mezi chlapci Nguyen Thai Dai Vinh a mezi dívkami nastoupí Anička Lhotská (SK OAZA Praha, mistryně republiky do 10 let za rok 2015).

Doprovodný FIDE turnaj hraje David Szotkowski, národní open Jakub Ochmyt (Slavia Orlová) a Zdenek Lhotský (SK OAZA Praha).

Pod vedením našeho trenéra Sergeje Berezjuka ve FIDE turnaji nastoupí členové slovenské skupiny Interchess Jakub Šošovička (ŠK Strelec DNV) a Miroslav Krupa (Nitriansky šachový klub Nitra).

Členem organizačního štábu je trenér slovenské skupiny Interchess, náš externí spolupracovník a reprezentační trenér mládeže Slovenska Petr Paleček. Bude mít na starosti živé přenosy a ve FIDE turnaji bude hrát jeho svěřenec Michal Caban (SK Garde CVČ Detva) a Filip Haring (SK Junior CVČ Banská Bystrica), v národním openu Tereza Halánová (SK Garde CVČ Detva) a Jan Alexander Greč (FTK Filakovo).

Náš trenér Vladimír Talla bude na letošním MČR mládeže 2016 plnit funkci krajského trenéra a bude mít na starosti hráče z našeho kraje, kteří nebudou mít k dispozici oddílové trenéry. Budou to jeho svěřenci Lída a Láďa Kopcovi (TJ Ostrava) a Filip Neumann (Slavia Orlová).  Dalšími budou Marek Lojek, Tomáš Horváth, Vojtěch Šrámek v kategorii H16 a Jan Šebesta v kategorii H12.

Rozlosování, výsledky, stránky pořadatele.

On-line: JUNIOŘI, DÍVKY1, DÍVKY2, HOŠI1, HOŠI2.

Všem hráčům přejeme hodně zdaru!