van 2015

V maďarském Kecskemetu na uzavřeném GM turnaji, hraném na 11 kol, získal poslední normu potřebnou k udělení titulu IM náš člen, teprve čtrnáctiletý Nguyen Thai Dai Van.

Van turnaj skvěle rozehrál, po čtvrtém kole se dvěma výhrami a dvěma remízami v turnaji dokonce vedl, ale v následujícím dvojkole přišly 2 porážky, přestože Van bojoval a nad šachovnicemi strávil v jediném dni více než 10 hodin!

Vana prohry nezlomily, ukázal bojovné srdce, další dvě partie vyhrál a na závěr už jistil zisk normy remízami. Van tak ziskem potřebných 6,5 bodu zúročil skvělou formu z poslední doby, kdy za posledního půl roku dokázal uhrát všechny tři normy IM a navíc i jednu GM.

K zisku titulu šachového mezinárodního mistra, který by mu měl udělit nejbližší kongres FIDE, Vanovi právem patří naše gratulace. Věříme, že tento velký úspěch mu bude zároveň motivací k další práci a k úsilí o pokračování svého šachového růstu.

Konečné výsledky turnaje v Kecskemetu.

Šachový svaz ČR a Novoborský šachový server uveřejnili článek o Vanově úspěchu. Součástí článku je i tabulka, ze které je zřejmé, že Van je vůbec nejmladším hráčem z ČR, kterému se kdy podařilo titul IM uhrát. Zajímavostí je, že tři z osmi hráčů v tabulce (Oral, Krejčí, Nguyen) trénoval nebo dosud trénuje osobně náš trenér IM Sergej Berezjuk, čtvrtého (Kriebel) pak další náš trenér GM Vladimír Talla a Sergej Berezjuk se na jeho šachovém růstu podílí.