szDo nezáviděníhodné situace se dostal tým slovenské ECo-C Extraligy ŠK Caissa Čadca. Po víkendovém dvojkole a po dvou porážkách se naděje na udržení nejvyšší soutěže posouvají do roviny teorie.

V sobotu 16. ledna nastoupilo mužstvo z Kysúc proti lídrovi soutěže a exmistru Slovenska ŠK Dunajská Streda. Čadca byla favoritu, jehož tým je složen z hráčů s titulem GM nebo IM, dlouho vyrovnaným soupeřem, ale závěr vyšel líp týmu z Žitného ostrova. Své partie remizovali FM Matyáš Marek s IM Albertem Bokrosem (2482), IM Sergej Berezjuk s GM Zoltánem Vargou (2445) a Martin Jablonický s IM Isztvánem Czonoku (2333), Samir Sahidi dokonce porazil IM Michala Mészárosze (2387).

V nedělním souboji o „černého Petra“ se Čadca utkala s dalším týmem, na jehož soupisce figuruje mnoho hráčů Interchess, ŠK Strelec DNV.

Do vedení se dostala Čadca díky rychlé výhře FM Matyáše Marka. Utkání dlouho vypadalo na výhru Čadce, ve druhé polovině ale přišel obrat a tým z Bratislavy nakonec zvítězil 5 : 3, když k Matyho bodu se výhrou přidal i IM Sergej Berezjuk a remízami FM Jozef Straka ml. a Oliver Spaček.

Je potěšitelné, že šachisté Interchess v barvách Čadce odvádějí dobrou práci a družstvu přinášejí body, ale v posledních pěti ligových kolech bude muset tým ještě o záchranu hodně zabojovat. Držme mu palce.

Kompletní výsledkový servis.