0001000200030004Ve třetím kole Krajského přeboru v rapid šachu, které proběhlo v sobotu 9. ledna v Domě kultury Akord v Ostravě – Zábřehu se naší mladí šachisté předvedli ve velmi dobré formě.

V kategorii do 10 let za Interchess nastoupili čtyři hráči a všichni udělali svým rodičům i trenérům velkou radost. Výborný výkon podal šestiletý Zdenek Tauš. V kategorii H10 dělil 2. - 3. místo a v kategorii H8 dokonce zvítězil! Moc pěkně zahrála i sedmiletá Vaneska Filipová. I ona vyhrála svou kategorii do 8. let a mezi desetiletými byla druhá! Poprvé si turnaj zahrál sedmiletý David Juračák. Na nováčka si vedl zdatně, uhrál 4 ze 7 bodů a v kategorii H8 získal nepopulární „bramborovou“ medaili. Tři body získal sedmiletý Šimon Stejskal.

V kategorii HD14 barvy Interchess hájilo osm hráčů a tři z nich skončili v první desítce. Bronz jen kvůli horšímu pomocnému hodnocení získal David Szotkowski, za ním na čtvrtém místě skončil Dominik Očko, osmý byl Robert Demko. Pěkný výkon podal Patrik Vyvial, získal 4 body ze sedmi a to jej vyneslo na 11. místo mezi chlapci. Debut na turnaji si odbyl Tomáš Veverka (BŠŠ), zisk 3 bodů není špatný. Na druhém místě v kategorii čtrnáctiletých se umístil svěřenec našeho trenéra V. Tally Ladislav Kopec (TJ Ostrava).

Kategorii čtrnáctiletých dívek vyhrála a zlato si odvezla Týnka Marková!

V Kategorii HD 18 za Interchess nastoupil Ondřej Havelka. Se ziskem 4 bodů se umístil na 7. místě.

V této kategorii turnaj hráli i další tři svěřenci našich trenérů: Filip Neumann (SK Slavia Orlová), Jakub Ochmyt (SK Slavia Orlová) a Ludmila Kopcová (TJ Ostrava). Lidušce blahopřejeme ke stříbru v kategorii D18.

Všem úspěšným hráčům gratulujeme a rodičům děkujeme za pomoc s dopravou.

Konečné výsledky.