iAktivita hráčů a trenérů Interchess neutichla ani na přelomu roku.

Šestiletý Zdeněk Tauš startoval v polském Rybniku na XXXIII. Międzynarodowym Turnieju Szachowym, který pobíhal 28. - 29. prosince. V kategorii do 8 let bojoval statečně, uhrál pěkných 3,5 bodů ze sedmi a obsadil v konkurenci starších chlapců 28. místo. Gratulujeme.

Celkové výsledky zde.

WFM Anna Vrtiaková na 25. Erfurter Schachfestivalu 2015 podala nevyrovnaný výkon, po nadějném startu uhrála v dalších pěti kolech pouze jednu remízu, ale bojovala až do konce náročného turnaje na 8 kol ve čtyřech dnech a mírně si nakonec vylepšila své FIDE Elo.

Výsledky zde.

Náročný turnaj si v Německu zahráli i bratři Nguyenové. V Boblingenu podal Van stabilní výkon. Dokázal remizovat černými s 1. nasazeným GM Sebastianem Fellerem (FIDE Elo 2623) a s GM Kirillem Stupakem (FIDE Elo 2542), uhrál 5,5 bodů z devíti kol hraných v pěti dnech a skončil v poli 158 účastníků na 25. místě. Pochvalu zaslouží i jeho bratr Vinh, který uhrál 5 bodů a skončil celkově na 34. místě ze 108 účastníků, v kategorii hráčů do Elo 1600 dokonce zvítězil a zlepšil si svůj rating. Nejmladší, sedmiletý Vi, který hrál skupinu C, uhrál 4,5 bodů a turnaj ukončil umístěním v polovině tabulky. Perfektní výkon!

Kompletní výsledky zde.

27. prosince startovali ve Frýdku-Místku na turnaji dvojic Dominik Kula, Rosťa Berezjuk, Klárka Zemková a Vendy Bohanesová. Naši hoši vytvořili společnou dvojici a obsadili konečné šesté místo. Kompletní výsledkový servis zde.

Pod vedením trenéra Sergeje Berezjuka proběhlo v termínu 2. - 4. ledna v Bratislavě dětské soustředění a od 2. do 5. ledna hráli naši svěřenci Dávid Slivka (SVK), Filip Neuman (SK Slavia Orlová) a trenér GM Vladimír Talla FIDE OPEN Bardejov.

Výsledky zde.

I o vánočních prázdninách probíhaly individuální tréninky.