1446629784-previewPremiéru v nejvyšší soutěži dospělých České republiky si o víkendu 7. a 8. listopadu odbyl člen Interchess a v současnosti hráč ligového nováčka ŠK města Lysá nad Labem B, ještě ne čtrnáctiletý FM Van Thai Dai Nguyen.

Při svém prvním startu v této soutěži byl Van v opravdu těžké pozici. Ještě dva dny před prvním kolem hrál poslední partii na mistrovství světa v Řecku a na transfer tak měl pouze jediný den, navíc závěr mistrovství Vanovi nevyšel podle jeho představ a nálada tedy nebyla nejlepší.

V prvním extraligovém kole Van narazil na GM Petra Neumana z týmu Rapid Pardubice. Van ale předvedl perfektní útok na krále a při spoustě obětovaných figurkek nakonec slavil výhru ve dvacetitahové miniaturce!

V neděli Van narazil na zkušeného GM Krzysztofa Bulského z Polska v dresu AD Mahrla Praha. Van s černými stál po zahájení hůř a dlouho se musel pouze bránit, nakonec ale obtížný úkol zvládl a dokázal vybojovat remízu.

V pondělí 9. listopadu ještě tým ŠK města Lysá nad Labem B předehrával utkání 9. kola proti hráčům Výstaviště Lysá nad Labem. Van nastoupil na 1. šachovnici proti ruskému GM Vasilyovi Yemelinovi (2561). Těžkého soupeře se nezalekl a po 30 tazích za necelé 3 hodiny získal jeho skalp! První tři extraligové partie tak Van proti soupeřům s průměrným Elo 2505 zvládl s fantastickým skóre 2,5 bodu!

Van prokázal charakter a vůli po vítězství a po nevydařeném závěru na světovém šampionátu opět prokázal své nesporné šachové kvality.

GM Vladimír Talla v dresu Labortech Ostrava obě své úvodní partie vyhrál a přispěl tak k výhře týmu nad Zikudou Turnov ve druhém kole, v prvním ostravský celek podlehl po důstojném boji mistru ligy posledních let a favoritovi soutěže 1. Novoborskému ŠK.

1. ligový víkend se odehrál ve znamení skvělých výsledků pro hráče Interchess v této soutěži. Gratulujeme!

Tabulky, výsledky, web tht Extraligy.