12191467 980845751977233 1686227170958844541 nJiž tradičně v Koutech nad Desnou proběhl letošní ročník Mistrovství Moravy & Slezska mládeže. Turnaj se odehrál v termínu 27. října – 1. listopadu a Interchess na něm reprezentovalo celkem 16 hráčů. O co nejlepší umístění i o postup na mistrovství České republiky bojovali v kategoriích do 10, 12, 14 a 16 let.

Nejlepšího umístění, 9. místa, dosáhli tři naši hráči. V kategorii do 16 let Ondřej Havelka, do 14 let Dominik Očko a ve dvanáctkách Filip Neumann (SK Slavia Orlová). Tito hráči mají reálnou šanci zahrát si i na jarním MČR mládeže.

Vynikající úspěch zaznamenal v kategorii do 10 let teprve šestiletý Zdeněk Tauš, který vybojoval výborných 5 bodů a bude naší velkou nadějí na příštím Mistrovství ČR do 8 let.

Velice pěkného výsledku dosáhl i Dalibor Mikesch v kategorii do 14 let. Přestože nepatřil k favoritům, bojoval v posledním kole dokonce o postup a i když ten nakonec nevyšel, je celkový Daliborův zisk 5 bodů velice solidním výsledkem.

Kristýna Marková bodově dělila 1. - 3. místo mezi čtrnáctiletými dívkami a podle pomocného hodnocení získala stříbrnou medaili, pochvalu zaslouží i teprve sedmiletá Vanesa Filipová, která v desítkách vyválčila 3 body.

Solidního výsledku v doprovodném openu dosáhl i Rostislav Berezjuk a zlepšuje si své Elo o pěkných 34 bodů.

Ostatní naše hráče nezastihlo mistrovství v nejlepší formě. V každém případě ale získali mnoho cenných zkušeností s boji v kvalitní mistrovské soutěži a měli možnost porovnat svou výkonnost i odhalit své slabiny.

Všem úspěšným hráčům gratulujeme, celému týmu děkujeme za reprezentaci Interchess i bojovnost. Poděkování patří i trenérskému tandemu GM Vladimír Talla a WFM Táňa Bogatková i servisnímu týmu složenému z řad rodičů a rodinných příslušníků.

Konečné výsledky.