• Slovenská extraliga.

V posledních létech tvoří základní sestavu ŠK Caisa Čadca převážně hráči Interchess. První dvě kola ovšem tým z Kysúc odehrál v hodně oslabené sestavě, když z různých důvodů nemohla nastoupit většina hráčů základní sestavy. V prvním kole se přesto mladí hráči Čadce ligovými boji ostřílených borců z Liptovské šachové školy nelekli. FM Matyáš Marek na 1. šachovnici remizoval černými se zkušeným GM Robertem Cvekem, 12 letý FM Samir Sahidi ve své premiéře v nejvyšší soutěži dokonce porazil vysoce favorizovaného GM Petra Neumana! I Oliver Spaček hrál extraligu poprvé a remizoval s IM Ivanem Hausnerem, Miroslav Macko statečně bojoval, ale nakonec podlehl IM Štefanu Mazurovi. Nakonec první kolo skončilo prohrou Čadce 3 : 5; v tak oslabené sestavě nejde o špatný výsledek.

Ve druhém kole byla sestava Čadce oslabena ještě více. Mladí hráči Interchess na prvních čtyřech šachovnicích neprohráli a družstvo podlehlo domácí Dubnici nad Váhom jen těsně 3,5 :4,5.

Vstup Čadce do sezóny nebyl nejšťastnější a věřme, že manko z prvních kol brzy dožene. Doufejme, že tým už bude nastupovat v kompletní sestavě.

V týmu ŠK Strelec DNV FM Marek Karas, Juraj a Matej Šošovičkovi v prvních dvou kolech uhráli dohromady 50 % bodů a Devínska Nová Ves v 1. kole prohrála a v 2. remizovala.

  • Spousta dalších mladých hráčů Interchess nastupuje za různé oddíly na Slovensku v nižších ligách.

  • 1. moravská liga – GM Vladimír Talla v dresu Orlové vyhrál, družstvo uhrálo remízu.

  • Krajský přebor – Jakub Ochmyt za Orlovou C v 1. kole prohrál a družstvo remizovalo s Orlovou B.

  • Sokol Dobrá má na soupisce 4 hráče Interchess: Dominika Kulu, Ondru Havelku, Tomáše Filipa a Klárku Zemkovou.

V 1. kole Dominik Kula a Ondra Havelka své partie vyhráli a pomohli týmu přesvědčivě porazit Opavu 5,5 – 2,5. Tomáš a Klárka 1. kolo nehráli.