O víkendu 3. - 4. října2015 byl zahájen další ročník soutěží družstev mládeže. Extraliga družstev mládeže i 1. liga družstev mládeže byla zahájena ve stejném termínu.

Naši nejlepší svěřenci FM Marek Matyáš a FM Nguyen Thai Dai Van již výkonnostně tyto soutěže překonali a hrají extraligu družstev dospělých.

V extralize družstev mládeže Interchess nemá své družstvo, a tak svěřence, kteří výkonnostně do této soutěže patří, jsme zapůjčili na hostování týmům, které tuto soutěž hrají.

Ondřej Havelka hostuje za Slávii Orlová a Tomáš Filip za SK Staré Město. O víkendu 3. - 4. 10. proběhly první čtyři kola a oba si v nich vedli náramně, když ze 4 partií získali za dvě výhry a dvě remízy 3 body a výrazným způsobem přispěli k tomu, že obě družstva si už po půlce soutěže v podstatě zajistila účast ve finále extraligy, kam postupují první 4 družstva z celkového počtu osmi družstev ve skupině Extraliga východ.

V 1.lize družstev mládeže - skupina východ proběhly první tři kola. Ze základní sestavy se v sobotu nemohli zúčastnit David Szotkowski a Týna Marková, kteří ještě hráli open Tatry 2015, takže jsme nastoupili ve velmi oslabené sestavě bez čtyř hráčů základní sestavy. To se samozřejmě projevilo na výsledcích. Naše družszvo, složene z hráčů ročníku 2003 na družstva, kde hráli podstatně starší hráči nestačilo a dvakrát výrazně prohrálo. V neděli již nastoupili David a Týna a proti Ostravě jsme již sehráli vyrovnaný zápas, bohuže s těsným vítězstvím hostů. V týmu Ostravy se na výhře svého družstva podíleli i Ludmila a Ladislav Kopcovi, které trénuje náš Vladimír Talla.

Náš tým v první lize nemá výrazné sportovní ambice, na soutěž nahlížíme jako na možnost pro naše mladé hráče zahrát si s kvalitními soupeři, získat herní praxi a zkvalitnit tak jejich výkonnostní růst.

V 1. - 4. kole nastoupili i další mladí šachisté trénováni našimi trenéry:

Filip Neumann uhrál 3,5 bodů ze 4 za Orlovou A a Jakub Ochmyt za Orlovou B 2 body ze 4.

Ondra Havelka, Tomáš Filip, Filip Neumann a Jakub Ochmyt jsou po čtyřech kolech bez porážky.

Na soupisce SK OAZA Praha, který vede západní skupinu, najdeme Zdeňka a Aničku Lhotské. V prvních čtyřech kolech nenastoupili. V prvních třech kolech nenastoupil ani Nguyen Thai Dai Vinh, který je na soupisce ŠK Praha Smíchov v 1. lize - západ.

Kompletní výsledky naleznete zde.