plesoLetošní, již 61. ročník populárního turnaje OPEN Tatry 2015 proběhne od 26. září do 3. října. Dějištěm turnaje bude Štrbské pleso, známé tatranské centrum turistiky a sportu.

Pořadatelem je ŠK Slovan Bratislava, který dlouhodobě spolupracuje s naší MŠŠ Interchess.

Turnaj je specifický nejen v tom, že se odehrává ve vysokohorském prostředí, ale také proto, že partie se hrají až ve večerních hodinách a přes den je tak dostatek času nejen na šachovou přípravu, ale také na vysokohorskou turistiku. Akce tak ideálně spojuje turnajové ostré partie a fyzickou zátěž, což ocení především ti, pro které je tatranský open přípravou před blížícím se MS 2015 v Řecku.

Barvy Interchess budou na turnaji hájit Kristýna Marková, FM Matyáš Marek, David Szotkowki, Jakub Szotkowski, Dominik Kula a Filip Neumann za Českou republiku, ze slovenské skupiny Interchess nastoupí Kubko Šošovička, Sebastián Kostolanský, Igor Lintner ml. a FM Martin Jablonický.

Poslední ostrou přípravou před MS 2015 je turnaj pro Matyáše Marka, Jakuba Szotkowského a Jakuba Šošovičku.

O hráče se bude starat doprovodná skupina složená z rodičů. Výpravě přejeme tentokrát nejen úspěchy na šachovnicích, ale i hezké počasí.

Nasazení a výsledky, web pořadatele, on-line 1. kolo, 2. kolo, 3. kolo, 4. kolo, 5. kolo, 6. kolo, 7. kolo, 8. kolo, 9. kolo.