Od 26. do 31. srpna proběhl v rámci Senického letního šachového festivalu už 6. Interchess Cup, pořádaný naší šachovou akademií v Senici na západním Slovensku.

Po delší době si „ostrý“ turnaj zahrál i náš trenér IM Sergej Berezjuk. V senickém IM turnaji v rámci 6. Interchess Cupu s přehledem získal pohár za 1. místo, které bez porážky a se ziskem 7,5 bodů z devíti a performance 2546 obsadil před indickým velmistrem Sriramem Jha s náskokem o celý bod. Sergeji patří naše gratulace nejen k výhře v turnaji, ale i k zlepšení jeho Elo ratingu o pěkných 17,5 bodů. Jeho výkon je vzhledem k jeho pracovní trenérské vytíženosti a z toho plynoucí malé herní praxi obdivuhodný.

Za zmínku jistě stojí i turnajová účast trenéra šachové školy A. Karpova z Moskvy Mikhaila Kuznetsova, který si při zisku třetího místa uhrál IM normu.

WFM Nataša Richterova si uhrála druhu normu WIM navázala tak na skvěly výsledek z dubna ve Frýdku-Místku na 5. Interchess Cupu, kde uhrála svou první normu WIM.

Ve FIDE openu získal Miroslav Krupa (Nitrianský ŠK) s výsledkem 4 bodů ze 7 kol 2. cenu mezi hráči do 15 let a připisuje téměř 100 bodů na FIDE Elo.

Vladimír Bochnička a čerstvý mistr MEU 2015 Sebastián Lukáš Kostolanský si na turnaji vylepšili svá Ela.

Slabší forma, která se občas nevyhne nikomu, potkala tentokrát Kubka Šošovičku, Kubu Ochmyta, Mateje Elbeka Musaeva a Dávidka Slivku. I jim patří náš dík za bojovnost.

Národní open byl doménou nejmladších hráčů, kteří teprve získávali první turnajové zkušenosti.

Na turnajová šachová klání plynule navazovaly rozbory, tréninky a přípravy našich členů v rámci soustředění. Senický letní šachový festival 2015 byl přínosnou a intenzívní šachovou akcí, jako obvykle skvěle zorganizovanou především díky našim slovenským přátelům. Pořadatelům patří náš další dík.

Konečné výsledky.