van 2015Třináctiletý talent naší šachové akademie FM Nguyen Thai Dai Van obdržel nabídku ŠK JOLY Lysá nad Labem ke startu v jeho extraligovém týmu. Protože technicky nelze jeho start v naší nejvyšší soutěži zabezpečit jinak, dohodla se Interchess se šachovým klubem z Polabí na Vanovu přestupu.

Van zůstává členem Interchess a bude i nadále využívat trenérsko-metodické zázemí a servis naší šachové školy a součástí dohody o přestupu je i Vanův návrat do našeho klubu v případě, že se Lysá v extralize neudrží nebo se Van v extraligovém klubu neuplatní.

Filozofií Interchess není investování lidského potenciálu, finančních prostředků a času do organizace a účasti Interchess v různých ligových soutěžích. Prioritou je rychlý, kvalitní a stabilní výkonnostní růst. Naši hráči si pak mohou, v případě zájmu, vybírat oddíly, družstva i země, za které chtějí nastoupit. Interchess jim v tom nejen nebude bránit, ale pokud je takový postup ku prospěchu šachového růstu hráče, plně jej podpoří, zcela v duchu motta FIDE: "Jsme jedna rodina".

Také v sezóně 2015/2016 proto mnoho hráčů Interchess nastoupí v barvách různých oddílů v mnoha ligách, ale i v různých reprezentačních výběrech na evropských a světových šampionátech.

Vanovi v jeho novém působišti přejeme mnoho zdaru.