mureck2015V štýrském Murecku proběhlo v termínu 5. - 13. srpna 2015 již 13. Mistrovství Evropské unie mládeže v šachu v kategoriích do 8, 10, 12 a 14 let.

Výprava Interchess čítala 7 hráčů; 3 z České republiky a 4 ze Slovenska. Za českou část Interchess hráli Zdeněk Tauš (H8), Filip Neumann (H10) a Dominik Očko (H12). Slovenskou Interchess reprezentovali Matěj Musaev (H8), Lukáš Kostolanský (H10), Adrian Zetocha (H12) a Michaela Trojková (D14). Z České republiky startoval ještě Lukáš Dolanský (H14) z Českého Krumlova.

V kategorii do 8 let získal Matěj Musaev 6,5 bodů a skončil na 2. místě za suverénním Bulharem Svetlenem Ivanovem, který vyhrál všech 9 partií. Fantastického úspěchu dosáhl ještě ne šestiletý Zdeněk Tauš, který ve své kategorii s hráči o dva a půl roku staršími získal 5 bodů a skončil na skvělém 5. místě mezi chlapci.

V kategorii do 10 let jsme byli ještě úspěšnější a mezi chlapci jsme získali dva nejcennější kovy. První Lukáš Kostolanský ztratil pouze půl bodu za remízu s druhým Filipem Neumannem a suverénně zvítězil ziskem 8,5 bodu z 9 partií. Filip Neuman získal 6,5 bodu a vybojoval stříbrnou medaili.

V kategorii do 12 let Adrian Zetocha získal 6 bodů a za Bulharem Tsvetanem Boyanovem, který vyhrál všechny partie, skončil na 2. místě. Dominik Očko ziskem 5 bodů skončil těsně pod stupni vítězů na 4. místě.

V kategorii do 14 let získal Lukáš Dolanský 5 bodů a mezi chlapci skončil na 6. místě. Michaela Trojková získala 4,5 bodů a mezi děvčaty skončila na 7. místě.

Trenérsky celou mezinárodní výpravu naši šachové akademie vedl mezinárodní velmistr Vladimír Talla, vedoucím výpravy slovenské skupiny Interchess byl na turnaji Martin Kostolanský.

Interchess na turnaji zastřešovala hráče z několika klubů ze dvou zemí a naplňovala tak myšlenku mezinárodní spolupráce.

Nejúspěšnější výpravou bylo Bulharsko, které získalo 4 zlata a jeden bronz.

Hráčům Interchess a celému realizačnímu týmu patří poděkování za vzornou reprezentaci naší šachové akademie i obou republik a pevně věříme, že i v dalším roce bude na Mistrovství Evropské unie 2016 mezinárodní výprava Interchess minimálně stejně úspěšná, jako letos.

Konečné výsledky, fotogalerie.