0026V Bezměrově nedaleko Kroměříže proběhl od 15. do 19. července 2015 již 3. ročník bezměrovského šachového festivalu mládeže.

Součástí festivalu byly čtyři turnaje – dva FIDE openy a dva turnaje v rapid šachu pro děti.

A turnaj se hrál jako FIDE open na 9 kol v kategoriích do 7, 9, 11 a 13 let.

V kategorii do 13 let skončil Robert Demko ziskem 6,5 bodu na 3.místě, stejně se umístil i v kategorii do 11 let David Slivka, rovněž se ziskem 6,5 bodů. V kategorii do 7 let, jako druhý nejmladší účastník, skončil ziskem 3,5 bodů na 2. místě teprve pětiletý Zdeněk Tauš!

B turnaj se hrál jako FIDE OPEN na 7 kol bez omezení věku a pohlaví.

Ondřej Havelka po zaváhání v první partii zabojoval a ziskem 5 bodů ze 6 partií se nakonec dotáhl na výborné 4. místo mezi dospělými a odnáší si finanční cenu za celkové umístění i za nejlepšího hráče do 15 let a zlepšení svého FIDE Elo ratingu.

Zdeněk Lhotský získal 3,5 bodů, Dominik Očko a Anna Lhotská 3 body, Kristýna Marková hrála pouze 4 kola a získala 1,5 bodu, přesto si, stejně jako sourozenci Lhotští zlepšuje svůj Elo rating.

Organizátoři v čele s panem Opluštilem odvedli skvělou práci a festival se stává velmi oblíbeným. Dětských turnajů se zúčastnili hráči z 5 zemí. Mimo klasického trojboje CZE – SVK - POL na festivalu hráli ještě účastníci z Belgie a jeden Islanďan. V turnaji dospělých hráli i hráči z Ukrajiny a Ruska.

Našim hráčům zajistil trenérský doprovod GM Vladimír Talla .

Konečné výsledky. Fotogalerie.