0054V neděli 28. června skončil v Liptovském Mikuláši 8. ročník šachového festivalu Liptov 2015. Interchess měla své zástupce ve všech čtyřech hraných turnajích.

Nejsledovanějším turnajem byl „A“ turnaj družstev. Naše družstvo ve složení Matyáš Marek, Anna Vrtiaková (SVK), Tomáš Filip a Klára Zemková přivážejí zlaté medaile za první místo. Družstvo utrpělo jedinou porážku od UKS Pionier Jastrzebie Zdroj (POL). Klárka byla se ziskem 6,5 ze 7 bodů nejlepší hráčkou na 4. šachovnici, Matyáš na 1. šachovnici byl druhý, Tom bronzový na třetí. Celému družstvu děkujeme za seriózní přístup a předvedenou kvalitu.

V turnaji do 15. let reprezentovali Interchess Dominik Očko, Jakub Ochmyt (Slavia Orlová), David Szotkowski, Kristýna Markové, Ondřej Soukup a Honza Micza. Turnaj výborně rozehráli především Kuba Ochmyt a Týnka Marková a přestože jim v závěru trochu docházel dech, udrželi pěkné umístění i bodové zisky. I v této kategorii všem děkujeme za prezentaci Interchess na mezinárodní scéně.

V kategorii do 11 let jeli sbírat zkušenosti Štěpán Morys, Marie Morysová a Vanesa Filipová, pro Marušku to byl vůbec první mezinárodní turnaj. Dětem patří pochvala za snahu a zodpovědný přístup k turnaji.

V doprovodném openu nastoupil v barvách Interchess Rosťa Berezjuk. Se ziskem 4 bodů ze 7 odsadil 12 místo, přidal na Elo 118 bodů a získal i finanční cenu za první místo v kategorii do Elo 1600.

Zúčastněným rodičům děkujeme za spolupráci a za příjemně strávené společné večery, organizátorům za uspořádání krásného turnaje na vysoké úrovni a v srdečné atmosféře. Už teď se těšíme na shledanou příští rok!

Obrázky z turnaje v naši fotogalerii, konečné výsledky zde.