sk slavia orlovV posledním květnovém týdnu byl odehrán tradiční šachový festival v Orlové. V jeho rámci proběhl i uzavřený GM turnaj, ve kterém nastoupil i náš Nguyen Thai Dai Van. Van měl hned ze začátku turnaje velmi těžký los, v prvních třech kolech narazil na hráče s titulem GM a přestože se jednalo o první Vanův start na takovém turnaji, vedl si srdnatě. Už v prvním kole přehrál GM Kislinského, bohužel vyhranou partii nedokázal dotáhnout do vítězného konce, prohrál a to ovlivnilo další Vanovo účinkování v turnaji. Přesto dokázal v šesti z devíti kol neprohrát, získal celkem 3,5 bodu a kromě cenných zkušeností si na své konto připsal i devět bodů ELO ratingu.

Ve FIDE openu účinkoval nejen jako hráč, ale i jako trenér našich dětí a řidič GM Vladimír Talla. Vladimír v turnaji vedl, bohužel chyba ve 4. kole jej o vedení připravila. Přesto je třetí místo velmi pěkný výsledek, navíc si odváží titul "Krajský přeborník MKŠS".

Všichni ostatní reprezentanti Interchess získali v turnaji shodně po 5 bodech. Velký úspěch to je především pro Vinha Nguyen Thai Dai a Dominika Očka. Oba odehráli turnaj výborně a srdnatě bojovali s hráči s mnohem vyššími ratingy. Odměnou jim je zisk 97, resp. 91 bodů v hodnocení ELO. Stabilní výkon předvedl Robert Demko, i jej může těšit zisk 40 bodů. Trochu jako na houpačce byl výkon Ondry Havelky, který po slabším začátku turnaje 4 krát v řadě vyhrál, aby si v závěru připsal další dvě prohry.

Solidní výkon podal i desetiletý Filip Neumann, kterého trénuje náš Vladimír Talla. Filip nakonec uhrál 4,5 bodů.

Celkově se dá orlovský turnaj hodnotit jako zdařilý, stejně jako výkony a předvedená hra našich hráčů.

Celkové výsledky zde, fotogalerie na facebooku, článek na NSS.