chessfest 2015 Na šachové akce bohatý květen pokračoval po Ostravském koníku dalšími významnými turnaji.

Ve slovenském Ružomberku proběhl CHESSFEST, v rámci kterého se od 22. do 24. května odehrálo Mistrovství Slovenské republiky mladších a starších žáků a MSR mládeže v rapid šachu.

Šachová družstva patřící do skupiny Interchess si z festivalu odváží nejen spoustu nových šachových zkušeností, ale také velké množství cenného kovu.

V MSR mladších žáků Interchess obsadila kompletně všechny stupně vítězů, když zlato si odváží tým KŠN Bratislava vedený Miroslavem Roháčkem, stříbro Interchess CVČ Malacky pod vedením Tomáše Chabady a bronz Liptovská šachová škola vedená Petrem Palečkem.

Celkové výsledky zde.

V kategorii starších žáků získal pro Interchess zlato opět KŠN Bratislava s Miroslavem Roháčkem, stříbro ŠK Osuské vedený Rudolfem Diviakem. KŠN se povedl husarský kousek, když dokázal zvítězit ve všech zápasech starších i mladších žáků!

Celkové výsledky zde.

V MSR mládeže jednotlivců v rapid šachu posbírali hráči skupiny Interchess celkem 9 medalí.

Zlato si ve svých kategoriích odváží Samir Sahidi ziskem 7 bodů ze 7 možných, Marek Karas, Anna Vrtiaková a Dominika Ferková. Druhá místa obsadili Sebastian Lukáš Kostolanský, Silvia Fajtaková a Martina Taragelová, bronz si odvezli Jakub Šošovička a Miroslav Macko.

Hráčům k předvedené hře a výsledkům patří naše uznání a gratulace. Je zřejmé, že dlouhodobá koncepční práce nese své výsledky a že projekt Interchess se ukazuje jako životaschopný a efektivní.

Další informace a fotografie turnaje naleznete na stránkách KŠN.