• Kanli Alperen z Ázerbajdžánu ve svých devíti letech dělil 4. - 7. místo na přeboru Baku. Celkové výsledky.

  • WIM Anna Styazhkina získala první místo na mistrovství Ruska dívek do 19 let, které proběhlo v Soči 21. - 29. dubna.

  • Victor Čech skončil na svém prvním velkém turnaji na Mistrovství France mládeže 2015 v kategorii do 10 let na 54. místě z 90. účastníků. Výsledky najdete zde. Celkově se MF mládeže 2015 zúčastnilo 1333 hráčů.

  • V kongresovém centru hotelu Holiday Village Tatralandia v Liptovském Mikuláši proběhlo od 18. do 25. dubna Mistrovství SR mládeže jednotlivců.

Skupina Interchess se na Slovensku neustále rozrůstá a mnoho šachových oddílů na Slovensku využívá v různém rozsahu servis, který jim Interchess poskytuje ve formě pomoci s organizací a pořádáním turnajů, různých soustředění, individuálních i skupinových tréninků, metodické pomoci a dalších.

V podstatě polovina mládežnické reprezentace Slovenska je nějakou formou vázaná na Interchess. Intenzívně spolupracujeme s oddíly KŠN, Slovan a Doprastav Bratislava, Strelec DNV, Nitrianský ŠK, Liptovská šachová škola, ŠK Osuské, ŠK Štefanov, Bardejovský ŠK, CVČ Malacky a dalšími.

Proto nepřekvapí, že čelní místa na slovenském mládežnickém šampionátu obsazovali především hráči s vazbou na Interchess, a na jejichž šachovém růstu se podílí naši trenéři IM Sergej Berezjuk nebo GM Vladimír Talla i trenéři slovenské skupiny Interchess jako jsou FM Miroslav Roháček, Rudolf Diviak, Rastislav Diviak, Tomáš Chabada, Peter Paleček, Rastislav Nemečkay nebo FM Milan Maroš.

Výčet čelních umístění hráčů spolupracujících s Interchess na MSR je dlouhý. Mistrovské tituly si odnesli Matej Elbek Musaev v kategorii chlapců do 8 let (zisk 9 bodů z 9 možných, fantastický výkon), Jakub Šošovička v desítkách, Filip Haring (CH 12), FM Viktor Gažik (CH 14) a Anna Vrtiaková (D 16). Do čtvrtého místa ve svých kategoriích se navíc umístili Miroslav Krupa, Tomáš Brnušák, Michal Sobek, FM Samir Sahidi, Adrian Zetocha, Miroslav Macko, Oliver Spaček, Marek Karas, Teodor Holtman, Martina Tarageľová, Adriana Vozárová, Dominika Ferková, Michaela Trojková, Emma Miklášová, Anna Vrtiaková (D 20) a Lubica Čelustková.

Všem jmenovaným patří naše gratulace a poděkování za reprezentaci Interchess.

Celkové výsledky MSR, fotky z šampionátu.