1046Letošní ročník Turnajů šachových nadějí, který proběhl od 2. do 6. dubna ve frýdeckomísteckém Národním domě je minulostí. Naši hráči bojovali ve všech věkových kategoriích a odnesli si nejeden úspěšný výsledek.

V kategorii U 9 si zahráli Vaneska Filipová, která uhrála celkově 2 body, Vašek Němec (1,5 b), Zdeněk Tauš (3 b), Toník Zemek (2 b) a Viki Váca (3 b). Naši benjamínci tedy neodešli s prázdnou, přestože ve startovním poli patřili k těm nejmladším.

Velmi dobře si vedli naši šachisté v kategorii U 12, kdy se do pětice nejlepších hráčů dostali hned tři reprezentanti Interchess: stříbro vybojoval Dominik Očko, bronz Robert Demko a nepopulární bramborová medaile zbyla na Dávidka Slivku (SVK). Týnka Marková navíc skončila třetí v kategorii dívek do 12 let. Mezi dvanáctiletými startovali ještě Ondra Soukup a Dalibor Mikesch, kteří uhráli 4,5 bodů a Eliška Gereková se ziskem tří bodů.

V kategorii do 15 let si výborně počínal Tomáš Filip, který až do sedmého kola vedl celkové pořadí. Porážka v předposledním kole nakonec znamenala třetí místo, to je ale v tak silné konkurenci jednoznačně úspěchem. Ondra Havelka zaváhal na začátku turnaje, přesto ještě v závěru bojoval o druhou příčku. Bohužel to tentokrát na medaili nevyšlo a nakonec Ondra skončil na sedmém místě.

Výsledky hráčů se započítávaly i do soutěže družstev. O úspěšnosti hráčů naší šachové akademie svědčí, že v této soutěži získali druhé místo. Pohled na stupně vítězů byl tedy na letošním ročníku zrakům členů i fanoušků naší šachové akademie lahodící.

I dalším hráčům vedeným našimi trenéry se dařilo. Filip Neumann (Slavia Orlová) v U 12 skončil mezi kluky na 7. místě se ziskem 5,5 bodů, Ludmila Kopcová (TJ Ostrava) v U 15 získala první místo v kategorii dívek.

V open Turnaji Pobeskydí naše barvy hájila pouze Anička Vrtiaková (SVK). Vedla si výborně a vyhrála kategorii žen.

Všem našim hráčům děkujeme za předvedený výkon, těm nejúspěšnějším gratulujeme.

Konečné výledky turnajů naleznete zde.

Během letošních Velikonočních svátků proběhl v Národním domě i 5. Interchess cup. V tomto mistrovském uzavřeném turnaji Nakonec zvítězil náš trenér GM Vladimír Talla. K vítězství mu samozřejmě gratulujeme. O normu IM dlouho bojoval náš FM Matyáš Marek, nakonec Matymu nevyšel závěr turnaje a norma mu tak unikla, nicméně připisuje si bodový zisk na své ELO. Body na ELO si přidává i další náš hráč Dominik Kula, pro kterého to byl vůbec první start na podobném turnaji. Samir Sahidi bojoval, získával cenné zkušenosti a na svůj věk předvedl solidní výkon.

Naše poděkování patří Petru Palečkovi, který se ujal funkce hlavního rozhodčího turnaje a Slovenskému šachovému svazu za zapůjčení on-linů.

Konečné výsledky 5. Interchess Cupu najdete zde, obrázky z TŠN i z 5. Interchess Cupu jsou v naší fotogalerii.