sz22. března byl jedenáctým kolem ukončen letošní ročník Šachové Extraligy SK Commander.

Interchess v něm měla zastoupení ve třech družstvech.  Za Liptovskou šachovou školu nastupoval Peter Paleček, za ŠK Strelec DNV bratři Juraj a Matej Šošovičkovi a největší počet našich hráčů se objevil v dresu SK Caissa Čadca: Vjačeslav Dydyško, Sergej Berezjuk, Tadeáš Kriebel, Jozef Straka, Matyáš Marek a Van Thai Dai Nguyen.

Tým Čadce měl v letošním ročníku záchranářské starosti a extraligovou příslušnost uhájil až v 10. kole výhrou nad ŠK Slovan Bratislava B v poměru 5:3. K výhře výrazně přispěli právě hráči Interchess na 1. – 4. šachovnici, když Tadeáš Kriebel, Sergej Berezjuk a Matyáš Marek vyhráli a Jozef Straka remízoval.

Tadeáš celou ligovou sezónu hrál o normu GM, unikla mu až v závěrečných kolech, přesto se jedná na 1. šachovnici o výborný výsledek a zisk 14 bodů na ELO. Sezóna se povedla i Matyáši Markovi, který ligu odehrál s rating performance 2600 (!) a připisuje si na ELO 119 bodů.

Prakticky všechna družstva extraligy měla v sestavě řadu mladých hráčů, pro které tak byla soutěž vynikající příležitostí k šachovému růstu.

Konečné výsledky.

Fotky z ligy.