0001Letošní Mistrovství ČR mládeže, juniorů a dorostenců skončilo v sobotu 14. března v Koutech nad Desnou. Výsledky našich hráčů a hráčů trénovanými našimi trenéry se dají hodnotit jako hodně nevyrovnané.

Nejlepšího výsledku dosáhla suverénní vítězka kategorie D10 Anna Lhotská (SK OAZA Praha). Anička se do vedení dostala hned od začátku turnaje a první místo už nepustila. Gratulujeme!

Až na druhé pomocné hodnocení získala stříbro v kategorii D14 Ludmila Kopcová (TJ Ostrava). Liduška byla dlouho ve vedení, ale zaváhání v 8. kole, kde prohrála ve značně lepším postavení, ji stálo mistrovský titul. I tak jí patří naše gratulace!

Krůček od bedny se umístil mezi hochy do 10 let náš Nguyen Thai Dai Vinh. I ten zaváhal v předposledním kole, prohrál přes lepší pozici, a to nakonec stačilo, aby bodově dělil 3. – 4. místo. Až druhé pomocné hodnocení rozhodlo o jeho nepopulární „bramborové“ medaili. Přesto se jedná o velice pěkný výsledek a potěší i zisk 23 bodů na ELO rating.

V kategorii H12 odehráli solidní turnaj Robert Demko i Dominik Očko. Oba uhráli 5,5 bodů a to nakonec Robertovi vyneslo čtvrté a Dominikovi sedmé místo. Kluci se po celý turnaj drželi v horních patrech tabulky a zasloužili si pěkné zisky na své ELO konta – Robert 58 a Dominik 44 bodů.

Velmi dobře turnaj rozehrál Ondra Havelka mezi šestnáctiletými kluky. V silné konkurenci převážně starších a zkušenějších hráčů nakonec vybojoval 4 body, 14. místo a krásný zisk 52 bodů ELO.

14. nasazený Tomáš Filip ziskem 50% bodů skončil na 13. pozici v kategorii H14. 50% bodů uhrála i Kristýnka Marková, což stačilo na konečné 12. místo.

Turnaj příliš nevyšel Ladislavu Kopcovi (TJ Ostrava) a Davidu Szotkowskému v H12. Pro hráče je to samozřejmě nepříjemné, na druhé straně i dílčí nezdar patří ke sportu a naopak může být dobrým impulzem do další práce. A už svým postupem do finálových bojů republikového mistrovství hráči prokázali svůj šachový potenciál. Výkon patnáctiletého Matyáše Marka v kategorii juniorů nepochybně ovlivnil jeho zdravotní stav, do turnaje nastoupil s antibiotiky, a výsledek tak neodpovídá Matyho možnostem.

V doprovodném FIDE openu se z našich vedlo nejlépe Klárce Zemkové, která přes vysoké teploty dokázala turnaj nejen dohrát, ale získat navíc 27 bodů na své ELO. V turnaji se naopak nedařilo Zdenkovi Lhotskému (SK OAZA Praha). Pro naše slovenské členy Kubka Šošovičku (ŠK Strelec DNV), Míšu Sobka (Interchess CVC Malacky) a Mirka Krupu (Nitriansky sachovy klub Nitra) se jednalo o poslední přípravný turnaj před mistrovstvím Slovenska. To platí i o Dávidu Slivkovi (Slavia Caissa Čadca), který hrál národní open a získal pěkných 5 bodů. Tento doprovodný turnaj si zahráli i Vendy Bohanesová a Rostík Berezjuk. Vendy získala 6 bodů a skončila na pěkném 9. místě, Rostík uhrál o půl bodu méně a zlepšil si svůj rating o 15 bodů.

V sestavě Interchess se na mistrovství neobjevil Nguyen Thai Dai Van, který v době konání MČR hrál turnaj na Islandu. Všem našim hráčům děkujeme za odvedenou práci a přejeme jim mnoho úspěchů při naplňování svých sportovních cílů.

Konečné výsledky.

Fotogalerie.