0028Krajský přebor mládeže pokračoval v sobotu 21.2. ve Městě Albrechtice čtvrtým kolem. Výprava Interchess nehrála v nejsilnějším složení; někdo tráví jarní prázdniny na horách, jiní se potýkají s nachlazením. Přesto nás reprezentovalo celkem osm šachistů.

Nejlépe se turnaj vydařil Ondrovi Havelkovi, který s náskokem bodu vyhrál prestižní kategorii do 18 let. Rosťa Berezjuk v téže kategorii uhrál solidní sedmé místo.

Robert Demko, jako jeden z favoritů „dvanáctek“ splnil svou úlohu a odváží si druhé místo, jedenácté patří Ondrovi Soukupovi.

Mezi nejmladšími šachisty si svou turnajovou premiéru odehráli Maruška Morysová, Zdeněk Tauš a Vašek Němec, doplnil je už o něco zkušenější Štěpán Morys. Naši benjamínci se neztratili, Zdeněk dokonce vybojoval 3,5 bodů, tři body vyválčil Štěpán, Vašek nakonec dva a půl. Hodně těžkou úlohu měla teprve šestiletá Maruška, pochvalu určitě zaslouží, stejně jako ostatní, za svou snahu a bojovnost.

Pod vedením našeho trenéra GM Vladimíra Tally už nějakou dobu trénuji Ludmila a Vladislav Kopcovi (TJ Ostrava). Lidce gratulujeme k celkovému vítězství v kategorii HD14. Láďa skončil na pěkném 6 místě.

V Albrechticích byl KP v rapidu pořádán poprvé a premiéra se pořadatelům povedla. Za úroveň turnaje a srdečné prostředí jim patří poděkování. To patří i rodičům hráčů za pomoc při organizaci.

Celkové výsledky.

Foto z turnaje.