bezmerov6. až 7. února uspořádal TJ Sokol Postoupky v Bezměrově mládežnický turnaj „Memoriál Tomáše Baštince 2015“. Hráče Interchess na turnaji vedli WFM Táňa Bogatková a ing Rudolf Diviak, trenér slovenské skupiny Interchess.

Ve FIDE A turnaji naše barvy hájili Ondřej Havelka, Miroslav Krupa (NŠK Nitra), Jakub Šošovička (ŠK Strelec DNV), Michal Sobek (Interchess CVČ Malacky) a Dávid Slivka.

V národním B turnaji za Interchess nastoupili Robert Demko, Rostislav Berezjuk, Kristýna Marková, Dalibor Mikesch, Musaev Matej Elbek (ŠK Doprastav Bratislava), Vanesa Filipová, Sebastián Lukáš Kostolanský (ŠK Slovan Bratislava), Adéla Sobeková (Interchess CVČ Malacky).

Všichni naši hráči si zaslouží pochvalu za odhodlání a bojovnost. V A turnaji nakonec bronz vybojoval desetiletý Kubko Šošovička, když bodově dělil 2. – 4. místo, Ondra Havelka skončil šestý, Davidko Slivka, který nastoupil do A turnaje na poslední chvíli, hrál všechny partie „na doraz“ a v závěru mu už chyběly síly, skončil se dvěma body šestnáctý. Dva body uhrál i Miško Sobek.

V „béčku“ stříbrnou příčku obsadil Robert Demko, který prohrál jedinou partii a to s pozdějším vítězem, když v ní dokonce odmítl remízu. 4. místo vybojoval Rosťa Berezjuk, desátá byla Kristýnka Marková, která vyhrála kategorii dívek. Dalibor Mikesch se v pořadí propadl díky prohře v jasně vyhrané partii v posledním kole.

Pěkné bylo deváté místo Sebastiána Lukáše Kostolanského (ŠK Slovan Bratislava), který se šachy teprve začíná a bude zajímavé sledovat jeho šachový vývoj.

Pořadatelům patří poděkování za uspořádání pěkného a pohodového turnaje pro mládež a my se již teď těšíme na příští ročník.

Celkové výsledky, partie, video, web pořadatele.

Fotky v naší galerii.