marekkula dominikplpn jakubnov michaelaHráči Interchess FM Matyáš Marek a Dominik Kula budou spolu s FM Jakubem Půlpánem a Michaelou Novou z Polabin členy reprezentačního týmu ČR, který nastoupí v sobotu 13. prosince k prvnímu kolu světové olympiády družstev mládeže do 16 let. Trenérem reprezentace na turnaji bude IM Sergej Berezjuk, trenér frýdeckomístecké Interchess.

Turnaj bude slavnostně zahájen v pátek 12. 12. v maďarském Györu a zakončen po desíti odehraných kolech 21. 12. 2014.

Pro Matyáše se jedná o druhý start na této akci, loňský ročník absolvoval v Číně, a tak věříme, že využije svých zkušeností a své aktuální formy a tým povede od úspěchu k úspěchu.

Mládežnická olympiáda je vždy velkým svátkem a festivalem šachu talentované mládeže, letos o to větším, že proběhne v předvánočním termínu.

Interchess bude mít na olympiádě zastoupení i ve dvou reprezentačních výběrech Slovenska – v týmu „West“ nastoupí Anna Vrtiaková, Peter Puškár a Marek Karas a v týmu „Middle“, který trenérský vede Peter Paleček, Samir Sahidi. V početné výpravě slovenských šachistů, kteří na olympiádu vysílají 4 týmy, nebude chybět ani trenér Miroslav Roháček.

Prestižní turnaj, na který se sjede velké množství hráčů prakticky všech kontinentů budeme moci sledovat na nebývale velkém množství on-line přenosů. O kvalitě turnaje jednoznačně svědčí fakt, že průměrné ELO nejvýše nasazených týmů vysoko převyšuje hodnoty 2400!

Všem hráčům a trenérům Interchess a celému reprezentačnímu týmu ČR přejeme mnoho úspěchů. šachového štěstí a příjemný pobyt.

Více na turnajovém webu.

Startovní listina.

On-line.