0001000200030004

Interchess ve spolupráci s MKŠS a SK Slavia Orlová uspořádala ve dnech 16. 11. - 22. 11. 2014 v prostorách Národního domu ve Frýdku-Místku Polofinále MČR dorostenců a juniorů a Mistrovství ČR dorostenek a juniorek 2014.

V těchto dvou prestižních turnajích zasedlo za šachovnice 80 nejlepších mladých šachistů z celé České republiky.

Během 7 dnů jsme mohli sledovat pěkný devítikolový turnaj jak živě, tak i v on-line přenosu.

Polofinále juniorů určilo tři nejlepší šachisty v kategorii do 20 let. Jako první se umístil Rýdl Jiří (TJ Spartak Vlašim) se 7,5 bodů, stříbro si odnesl Kraus Tomáš (SK Mahrla Praha) se 7 body a bronz Vykouk Jan (Chess Most) - 6,5 bodů. Nutno dodat, že celkový vítěz turnaje Jirka Rýdl ještě hraje ve věkové kategorii do 18 let. Blahopřejeme chlapcům k úspěchu a přejeme jim, aby podali neméně úspěšný výkon i ve finále Mistrovství České republiky 2015.

V kategorii dorostenců zlato dostal opět Jiří Rýdl. Na druhém místě skončil Jan Vykouk a na třetím Michael Kubik (BŠŠ) - 6,5 bodů.

Mistryní České republiky v kategoriích do 20 a do 18 let se stala Martina Fusková ze Starého Města (BŠŠ). Martina uhrála 6,5 bodů z devíti možných a podala velmi pěkný výkon.

Na druhém místě v kategorii dívek do 20 let skončila Richterova Nataša (ŠK AD Jičín) se 6 body. Třetí místo obsadila Jánská Jitka (SK Sokol Klatovy) - 6 bodů.

V kategorii dívek do 18 let získala stříbro Jánská Jitka a bronz Kaňáková Natalie (BŠŠ) - 6 bodů.

Vítězkám blahopřejeme k pěknému úspěchu.

Dvě první hračky z každé věkové kategorie postupují na mistrovství světa a mistrovství Evropy 2015. Děvčatům přejeme i nadále hodně úspěchů a sportovního štěstí.

V polofinále dorostenců a juniorů hájili barvy Interchess Marek Matyáš, Kula Dominik, Havelka Ondřej, Filip Tomáš, Demko Robert, Očko Dominik a Szotkowski David. Nejlepší výkon podal teprve patnáctiletý Matyáš Marek, který obsadil 7. místo se 6 body. Dominiku Kulovi se nepovedl závěr turnaje; nakonec uhrál 4,5 bodů. Čtrnáctiletému Ondrovi Havelkovi se naopak turnaj celkem povedl - zisk 4 bodů a přídavek 44 bodů na své ELO. Tomáš Filip, Robert Demko, Dominik Očko a David Szotkowski dostali startem v turnaji skvělou příležitost zahrát si v silně obsazeném turnaji mnohem starších kluků. Všem našim hochům děkujeme za účast, snahu a bojovnost.

V dívčím mistrovství ČR Interchess reprezentovala Klára Zemková. Klára skončila na 12. místě se ziskem 4,5 bodů a připsala si na své ELO pěkných 55 bodů, což je velmi slušný výkon.

Na závěr chceme poděkovat šachovému Svazu ČR, Moravskoslezskému krajskému šachovému svazu, šachovému klubu Slavia Orlova a Národnímu domu Frýdek-Místek za spolupráci v organizaci šampionátů.

Fotogalerie turnaje.

Celkové výsledky.