tj ostrava

Úspěšně se vrátili šachisté Interchess z Ostravy – Zábřehu, kde se v Kulturním domě AKORD 11. listopadu odehrálo 2. kolo krajského přeboru v rapid šachu.

Kategorii H 18 vyhrál ziskem plného počtu bodů patnáctiletý Matyáš Marek, o rok mladší Ondra Havelka ve stejné kategorii skončil na pátém místě a neztratil se ani teprve třináctiletý Radek Opěla, se třemi body dvanáctý.

V kategorii H 12 se o první dvě místa podělili Robert Demko a Dominik Očko, jen pomocné hodnocení rozhodlo o zlatu, které se nakonec stalo Robertovou kořistí. Pomocné hodnocení připravilo o bronz Davida Szotkowského, který bral konečné čtvrté místo. Dalibor Mikesch bodově dělil 6. - 10. místo, nakonec se umístil devátý.

Mezi dvanáctiletými dívkami zaslouženě zvítězila a zlato si odvezla Kristýnka Marková.

V desítkách uhrál 2,5 bodů a na 37. místě skončil Štěpán Morys.

Jakub Ochmyt (SK Slavia Orlová) nastoupil v kategorii čtrnáctiletých hochů a medaile mu utekla o půl bodu, nakonec bral čtvrté místo.

Naše poděkování patří organizátorům turnaje za jeho kvalitní organizaci, rodičům hráčů za ochotnou pomoc a samotným hráčům za reprezentaci Interchess. Těm úspěšným patří i naše gratulace.

Výsledky zde.

Obrázky z turnaje v naší fotogalerii.