1940hoteldlouhestraneloucnanaddesnoukoutynaddesnouVe středu 29. října skončilo letošní Mistrovství Moravy a Slezska, které je současně kvalifikací na jarní MČR. S výsledky svých hráčů může být Interchess maximálně spokojená. Z devíti dětí, startujících v našich barvách pod vedením GM Vladimíra Tally a WFM Táni Bogatkové, jich plné dvě třetiny vybojovalo postup na MČR 2015.

V nejmladší kategorii – do 10 let jsme postupové ambice neměli a výsledek Štěpána Moryse, který třemi uhranými body obhájil své nasazení v turnaji, lze hodnotit kladně.

V kategorii H 12 získali postup tři hráči Interchess ze čtyř startujících. Gratulovat můžeme Dominiku Očkovi za 2. místo, Davidu Szotkowskému za čtvrté a Robertu Demkovi za osmé místo. O Dominikově stříbře rozhodlo až pomocné hodnocení, bodový zisk byl na prvních třech místech shodný. Dalibor Mikesch uhrál 4,5 bodů, což na postup nestačilo, ale jsou příslibem pro jeho další šachový růst.

Mezi čtrnáctiletými si postup vybojovali čtvrtý Tomáš Filip, kterému medaile unikla až na druhé pomocné hodnocení a pátý Jakub Ochmyt (SK Slavia Orlová).

V kategorii nejstarších, šestnáctiletých hochů je našim dalším medailistou bronzový Ondřej Havelka. Ondrovi ke třetímu místu i postupu na republikové mistrovství gratulujeme.

Nejtěžší pozici z našich hráčů měl už od startu Jakub Vrátný, který se k šachům vrátil po desetileté pauze a nastoupil v kategorii H 16 mezi už ostřílenými „veterány“ mládežnických turnajů. Přesto mezi nimi vybojoval 3 body, a ty jsou důkazem jeho osobních vlastností i toho, že má potenciál k šachovému růstu.

Všem hráčům Interchess děkujeme za moc pěkný výsledek a blahopřejeme k úspěchu!

Konečné výsledky najdete zde, obrázky z turnaje v naší fotogalerii nebo na facebooku.