kriebel 2014 ms 2020. října bylo v indickém Pune ukončeno letošní Mistrovství světa juniorů do 20 let. Jediný reprezentant České republiky, ještě ne devatenáctiletý Tadeáš Kriebel, potvrdil svou současnou dobrou formu a ve velmi silně obsazeném turnaji nakonec obsadil lichotivé 12. místo, když se bodovým ziskem dělil o 9. - 16. místo a o umístění tak rozhodovalo pomocné hodnocení.

Tadeáši vyšel závěr turnaje, což se mu v minulosti ne vždy podařilo. V třináctikolovém, fyzicky i mentálně mimořádně obtížném turnaji Tadeáš narazil i na šest hráčů s titulem GM a dva IM a dokázal s nimi uhrát 4,5 bodů, tedy víc, než 50%. Porazil mimo jiné favorizované velmistry Jan-Krzysztofa Dudu (2599), Robina Van Kampena (2641) i Rajpara R. Ankita (2508). Celý turnaj Tadeáš odehrál na hranici normy GM.

Letošní světový šampionát potvrdili trend výkonnostního vzrůstu asijských hráčů, vždyť první dvě příčky patří Číně, do desítky se umístilo sedm hráčů z Asie a Tadeáš byl na dvanáctém místě pátým nejlepším Evropanem. I z tohoto pohledu lze jeho účinkování na turnaji hodnotit jako velký úspěch Tadeáše, jeho trenérů i českého mládežnického šachu. Výborné Tadeášovo zázemí, podpora rodičů, dobré trenérské vedení a jeho píle je příslibem, že na příštím světovém mistrovství dvacetiletých může své umístění ještě vylepšit.

Konečné výsledky.

Naše fotogalerie.