batumi-2V gruzínském Batumi na pobřeží Černého moře bude v sobotu 18. října slavnostně zahájeno a o den později prvním kolem rozehráno Mistrovství Evropy mládeže.

Do daleké Gruzie cestují reprezentovat skupinu Interchess sourozenci Kristýna (Interchess F-M, girls 12) a Matyáš (Interchess F-M, open 18) Markovi a Van (Interchess F-M, open 14) a Vinh (Interchess F-M, open 10) Nguyen Thai Dai, Ara Martirosyan (ŠK Duras BVK, open 12), Jakub Šošovička (ŠK Strelec DNV, open 10), Anna Vrtiaková (KŠN Bratislava, girls 14), WIM Anna Styazhkina (RUS, girls 18), Miroslav Krupa (AŠK Nitra, open 8) a Adriana Vozárová (ŠK Láb, girls 10).

Fandit budeme i svěřencům našeho spolupracovníka Petra Palečka FM Viktoru Gažíkovi (open 14) a Filipu Haringovi (open 12).

Osmý nasazený Van bude obhajovat bronz z posledního ME, vysoko nasazení jsou i druhý Miroslav Krupa, čtvrtá Anna Styazhkina nebo čtrnáctá Anna Vrtiaková. Zajímavé bude sledovat i Matyáše Marka, který ač ještě ne patnáctiletý, nastupuje v kategorii osmnáctiletých a který v poslední době hraje pěkné šachy a atakuje zisk titulu FM i IM.

V místě konání šampionátu se o hráče bude starat velká doprovodná skupina složená s rodičů a trenérů, další trenéři se na přípravě hráčů budou podílet „na dálku“ pomocí komunikačních technologií.

Členům výpravy přejeme příjemný pobyt a mnoho šachového štěstí.

Web pořadatele, startovní listiny.